InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Arnold Schwarzenegger - Ako skončil vo vojenskom väzení?

10. júla 2013
Arnold Schwarzenegger - Ako skončil vo vojenskom väzení?
Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na jeden z príbehov z mladosti Arnolda Schwarzeneggera.

Arnold vyrastal v období, kedy musel každý osemnásťročný mládenec v Rakúsku absolvovať ročnú povinnú vojenskú službu. On sa k armáde pripojil v roku 1965 a počas tejto služby vyhral juniorskú kategóriu súťaže Mr. Europe. Jeho účinkovanie však bolo spojené s kontroverziou.

Schwarzenegger sa totiž rozhodol dosiahnuť svoj cieľ aj prekážkou, ktorá by mnohých odradila. Počas manévrov ušiel bez povolenia z armády, aby sa v Nemecku zúčastnil súťaže. Keď sa z nej vrátil ako víťaz, nečakali ho fanfáry, ale pobyt vo vojenskom väzení.

Článok pokračuje pod reklamou


„Účasť na tej súťaži znamenala pre mňa tak veľa, že som si dôkladne neuvedomoval následky toho kroku,“ povedal neskôr Schwarzenegger. Ten bol síce potrestaný, no predsa sa v armáde našli dôstojníci, ktorým jeho úspech učaroval.

Ako ho z väzenie prepustili, armáda mu zabezpečila izbu s náčiním potrebným na tréning a dokonca mu zabezpečila dostatok potravín na to, aby sa mohol pripravovať na prestížnu súťaž Mr. Universe, ktorá sa mala konať v Londýne v roku 1966.

„Titul na Mr. Universe bol pre mňa lístkom do Ameriky – krajiny príležitostí, kde som sa mohol stať hviezdou a zbohatnúť,“ spomína Schwarzenegger.

Na predošlú súťaž sa pritom pripravoval improvizovane. Keďže bol súčasťou tankovej jednotky, využili skrinku pre náradie na boku tanku, ktorý si o desiatky rokov neskôr aj kúpil, aby v nej uskladňoval činky. S nimi cvičil každý večer, keď bola jeho jednotka na manévroch.

Teraz mal k dispozícii náčinie i stravu, podporu svojich nadriadených, ktorí to brali ako možnosť zvýšiť prestíž miestnej jednotke. Arnold sa pripravoval poctivo, no dokázal dohnať medzery pred svojím prvým výletom lietadlom?

Nedokázal a nakoniec na súťaži obsadil druhé miesto, z ktorého bol sklamaný. Napriek tomu však zaujal porotcu Charlesa Benneta. Ten mu ponúkol pomoc, vďaka ktorej viedli jeho ďalšie kroky za úspechom i splnením „amerického sna“.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist