InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživový tip: Jedlo je viac ako cvičenie

09. júla 2013
Výživový tip: Jedlo je viac ako cvičenie
Každý druhý utorok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

TIP: Jedlo je viac ako cvičenie

Je všeobecne známe, že hlavne chlapci, ktorí začínajú s cvičením a zdravým životným štýlom, podceňujú význam výživy. Aj čísla čítanosti našich článkoch hovoria, že väčší záujem je skutočne o cvičenie ako o jedlo. Je však cvičenie skutočne dôležitejšie ako stravovanie?

Diéta i tréning sa navzájom dopĺňajú, no pokiaľ sa snažíte žiť zdravo alebo schudnúť, výživa by mala byť u vás na prvom mieste a aj keby ste si mali vybrať, zdravé jedlo by malo byť uprednostnené pred dobrým tréningom. A tí, ktorí sa snažia nabrať svaly, by mali mať výživu taktiež dobre pochopenú, aby nenaberali zbytočné tuky navyše a aby napĺňali svoj rastový potenciál naplno. Koľkokrát sa už stalo, že sa cvičenec snažil v posilňovni naplno, ale výsledky neprichádzali? Príčinu treba hľadať v zlej diéte.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Výživový tip: Nevynechávajte pri diéte ovocie
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist