Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Tréning 23. 03. 2020

Chcete spáliť množstvo kalórií? Skúste tieto kombinácie cvikov

ikonka
Je tu obdobie, keď sa mnoho ľudí snaží schudnúť. Ak chcete aj vy akcelerovať spaľovanie tukov, musíte maximalizovať svoj kalorický deficit. A k tomu vám pomôže aj správne kombinovanie cvikov. A o tom, že stačí dať dokopy len dva cviky, aby ste získali takýto efekt, vás presvedčí nasledujúci prehľad.

Na tieto páry cvikov poukázal Roger Lockridge, a keďže naozaj stoja za to, rozhodli sme sa s nimi podeliť aj s vami. Týchto päť párov vám pomôže k intenzívnemu kardiu, ktoré vás určite nebude nudiť a pomôže aj vašim svalom:

1. Boxovanie do vreca + skákanie cez švihadlo
Toto je boxerská kombinácia zo starej školy. Striedajte rôzne druhy úderov do ťažkého vreca 60 sekúnd. Párkrát sa zhlboka nadýchnite a prejdite k švihadlu, s ktorým budete skákať 60 sekúnd. Následne oddychujte 30 sekúnd a opakujte, kým neurobíte stanovený počet kôl. Ich celkový počet by mal byť od 5 do 10.

2. Kladivo-pneumatika + švihy lanom
Ak žijete na dedine, môžete si urobiť želané náčinie aj podomácky. Ak nie, budete si musieť nájsť posilňovňu, ktorá má lodné laná, veľké kladivo a pneumatiku. Táto kombinácia sa výborne hodí na koniec tréningu nôh. 30 sekúnd udierajte kladivom o pneumatiku, 60 sekúnd striedavo švihajte lanami. Dajte si 30 sekúnd pauzu a zopakujte ešte 4- až 9-krát.

3. Ťahanie saní + farmárska chôdza
Na toto budete opäť potrebovať pokročilé vybavenie. Najskôr ťahajte sane v dĺžke 15 až 20 metrov. Chopte sa ťažkých jednoručiek a absolvujte s nimi ďalších 15 až 20 metrov farmárskej chôdze. Dokopy urobte 5-10 takýchto sérií. Medzi nimi oddychujte minútu.

4. Ľahký beh + šprinty
Ak radi beháte, toto je presne pre vás. Potrebujete dráhu, ktorá je dlhá aspoň 400 metrov. Tri tretiny dráhy odbehnite voľným tempom, zastavte sa, zhlboka nadýchnite, dajte sa do štartovej pozície a poslednú štvrtinu odbehnite šprintom. Vydýchajte sa a opakujte ešte 4- až 9-krát.

5. Angličáky + stacionárny bicykel
Striedajte 15 opakovaní angličákov (burpees) s 30 sekundami šliapania na bicykli v maximálnej intenzite. Dajte si 60-sekundovú prestávku a zopakujte ešte 4- až 9-krát. Bude to náročné, ale časovo úsporné a veľmi efektívne.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist