Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 26. 03. 2020

Zabite nudu na bežeckom páse týmito dvoma tréningami

ikonka
Behávanie na bežeckom páse je jednou z efektívnych ciest k tomu, aby ste si zlepšili svoju kondičku a podporili spaľovanie nadbytočných tukov. Ak sa mu však venujete už dlho, môže vás začať nudiť. Ako si pobyt na ňom spestriť?

Ak nechcete ísť behávať von, kde na vás bude vplývať pestrejšie prostredie, svieži vánok či slnečné lúče, potom musíte upraviť spôsob, akým na páse behávate. Odpoveďou na spestrenie a zefektívnenie je pritom vysoko intenzívny intervalový tréning (alebo HIIT).

Vďaka HIIT nebude na páse tráviť viac času, ako skutočne potrebujete na podporenie chudnutia. V priebehu kratšieho času môžete využitím intenzívnych intervalov dosiahnuť aj lepšie výsledky, ako keby ste behali dlhší čas v miernom tempe. Často vám stačí mať za týždeň dve takéto jednotky, ktoré by netrvali viac ako 20-30 minút.

My vám teraz prinášame dva tréningy, ktoré môžete využívať pravidelne a ktoré môžete napríklad počas týždňa striedať, aby ste si ešte viac behávanie na páse spestrili.

Tréning 1: Rýchlostné výpady

Pri tomto tréningu budete striedať rýchle intervaly s pomalými. Na začiatok si vyhradíte 10 minút na zahriatie – budete bežať zľahka asi na 40 až 50 % vašej maximálne intenzity. A až potom prejdeme na tú hlavnú časť, ktorou sú intervaly. Striedať budete 1 minútu na 70 až 80 % vašej maximálnej intenzity s 1 minútou ľahkého behu s 40- až 50% výkonom. Toto v závislosti od svojej kondičnej úrovne zopakujete 5- až 10-krát. Nakoniec si ešte so 40% výkonom dáte 10 minút na vychladnutie. Cvičiť tak budete 30 až 40 minút.

Tréning 2: Šprinty do kopca

Pri tomto tréningu využijete na vašom bežeckom páse aj možnosť nastavenia sklonu. Podobne, ako v prvom prípade, aj tu sa bude 10 minút venovať zahriatiu (40- až 50% výkon) a 10 minút vychladnutiu (40% výkon). Jadro tréningu bude spočívať v intervaloch, ktoré zopakujete 6- až 8-krát. Na 70 až 100 % vášho maximálneho výkonu budete behať na zhruba 5% sklone 60 až 90 sekúnd. Nasledovať bude minútu dlhý odpočinkový interval, pri ktorom znížite svoju snahu na 40 až 50 % a tiež znížite aj sklon bežeckej plochy. Pokojne aj na nulu.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist