Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Suplementy 25. 03. 2020

Doplnky výživy, ktoré vám pomôžu k skvelej plážovej forme

ikonka
Doplnky výživy tu nie sú na to, aby nahrádzali tvrdú prácu. Je dôležité uvedomiť si, že váš úspech bude závisieť najmä od vašej disciplíny v posilňovni a najmä v kuchyni. Ak máte v poriadku tréning aj stravu, potom môžu prísť rad na suplementy.

V tomto článku sa pozrieme na také suplementy, ktoré vám pomôžu zefektívniť cestu za chudším, vyšportovanejším telom. Pomôžu vám spaľovať tuky priamo alebo nepriamo. O ktoré doplnky výživy ide?

1. Kofeín
Kofeín je jednou z najefektívnejších látok na podporenie športovej výkonnosti a spaľovania tukov. Je skvelý pre obdobie pred tréningom, kedy vám dodá energiu a vy budete cvičiť intenzívnejšie. Jeho termogénne účinky zase pomáhajú aj s efektívnejším odbúravaním tukov, preto je populárnou zložkou komplexných spaľovačov. Ideálne je prijať ho pol hodinu pred začiatkom tréningu.

2. CLA
Konjugovaná kyselina linolová pomáha k lepšiemu nasýtenie jedinca, ktorému tak v diéte menej chutí jesť. Obmedzuje ukladanie nových tukov do tela a stimuluje rozpad tých už uložených. Takisto sa ukázalo, že má vplyv na budovanie novej svalovej hmoty. Prijímať by ste mali aspoň 3 gramy CLA a zefektívniť jej účinok kardiovaskulárnym tréningom.

3. R-ALA
Kyselina R-alfa lipoová podporuje spaľovanie tukov tým, že pomáha zefektívňovať oxidačné procesy v mitochondriách. Najefektívnejšie je prijímať ju na prázdny žalúdok, aby sa lepšie absorbovala. Má pritom aj prospešné účinky na zdravie – v kombinácii s cvičením znižuje riziko demencie a sklerózy multiplex.

4. Kurkumín
Má antioxidačné aj protizápalové účinky. Tento doplnok výživy sa tak hodí najmä pre tých, ktorí pravidelne trénujú intenzívne, aby sa zlepšila ich výkonnosť nepriamo cez regeneráciu. Taktiež pomáha chrániť svalovú hmotu proti rozkladu pri kalorickom deficite a znižuje riziko vynechaných tréningov pre chorobu.

5. Chitosan
Táto látka, ktorá sa získava z morských kôrovcov, sa v medicíne využíva na liečenie obezity. Zvyšuje schopnosť tela vstrebávať sacharidy a viaže na seba tuky, ktoré následne vyplaví z tela predtým, ako by sa stihli uložiť do tukových zásob. Dôležité pri jeho užívaní je dodržiavať dostatočný pitný režim.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist