Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:

Najlepšie cviky na rozvoj spodnej časti brucha? Tu sú!

25. 06. 2020
ikonka
Brucho tvorí jeden sval, ale jeho jednotlivé časti sa dajú odlišnými cvikmi stimulovať viac či menej. Ak vám zaostáva spodná časť brucha, potom treba voliť také cviky, ktoré ho stimulujú efektívnejšie. A práve sedem takých vám prinášame v tomto článku.

Tento výber pomôže mužom i ženám podporiť pálenie tukov, vďaka ktorému sa ukazujú brušné svaly svetu, a posilniť spodnú časť brucha. Pri každom jednom je však dôležité koncentrovať sa na kontrakcie a pomalý, kontrolovaný pohyb. Cvičiť ich môžete tri až štyrikrát týždenne, nie však dva dni po sebe.

1. Statický tlak do kolien v ľahu – tento cvik je ideálny na začiatok vašej tréningovej jednotky. Jednoducho si ľahnete na chrbát, zdvihnete nohy a v kolenách ich pokrčíte do pravého uhla. Dlaňami sa dotknete kolien a pri výdychu do nich tlačíte, pričom sa kolena snažíte udržať na rovnakom mieste.

2. Dvíhanie nôh vo vise – tento cvik je jedným z najlepších na celkový rozvoj brušných svalov, ktoré stimuluje veľmi efektívne. Primárne sa pritom zameriava na ich spodnú časť. Alternatívou je dvíhanie nôh v ľahu.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Nožnice – ležíme na chrbte, ruky si dáme za hlavu, ktorú aj s ramenami mierne podvihneme. Následne striedavo hýbeme vystretými nohami hore-dole. Snažíme sa počas cvičenia vyhnúť kontaktu päty s podlahou.

4. Priťahovanie nôh k rukám – dáme sa do pozície dosky, špičky nôh umiestnime na kĺzavé disky alebo uterák. Nohy udržiavame vystreté a stiahnutím brušných svalov pritiahneme špičky k rukám – zadok sa dvíha hore. Následne nohy posunieme naspäť dozadu a opakujeme.5. Žabie tlaky – opäť si ľahneme na chrbát, ruky máme po bokoch tela a nohy prikrčíme k sebe. Ruky a hornú časť tela držíme v rovnakej polohe, nohy vystierame dohora, akoby sme robili tlaky na leg-presse. Päty však máme celý čas spojené k sebe.6. Horolezec (mountain climber) – tento cvik je známy najmä z tréningov zameraných na kondíciu a pálenie tukov. Zaťažuje však aj spodnú časť tela.

7. Horolezec do kríža – pre brucho možno ešte lepšou alternatívou klasického horolezca je horolezec do kríža. Opäť začíname v pozícii dosky a striedavo k sebe priťahujeme kolená, ale tentoraz nie k hrudníku, ale do kríža smerom k lakťom – pravé koleno k ľavému, ľavé koleno k pravému.


Letný režim končí 31. augusta. Potom prídu na rad opäť úplne nové, premiérové články.
Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist