Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Tréning 15. 10. 2020

Dva základné cviky, ktoré robí veľa ľudí nesprávne

ikonka
Možno sa toho dopúšťate aj vy a vôbec o tom ani netušíte. Existujú základné cviky, o ktorých technike ani nepremýšľame a myslíme si, že od prirodzenia vieme, ako ich správne vykonávať. A na dva také sa v tomto článku zameriame.

Zhyby a kľuky sú cviky, ktoré sa robia s vlastnou váhou tela a mnoho cvičencov verí, že ich prevedenie je jednoduché. Mnoho z nich sa však aj dopúšťa zlej techniky, ktorou sa zbytočne oberajú o výsledky. Ako tieto chyby napraviť?

Zhyby

Najväčším rizikom pri tomto skvelom cviku na rozvoj chrbta, bicepsov a sily hornej časti tela je podvádzanie pri jeho vykonávaní, ktoré je bežnejšie, ako by si človek mohol myslieť. Mnoho ľudí nevedomky kope nohami alebo nevystiera ruky úplne. Tým oberáte svaly, ktoré sa snažíte zacieliť, o stimul a často len na úkor toho, aby ste urobili o jedno či dve opakovania viac.

Pri zhyboch je dôležitejšia kvalita, ako kvantita. Preto je potrebné, aby ste pri ich cvičení dodržiavali úplný rozsah pohybu. Pokiaľ necítite bolesť v lakťoch, ruky vystrite a pritiahnite sa natoľko, aby vaša brada bola nad hrazdou, minimálne aspoň na jej úrovni. Dôležité je tiež spúšťať telo dole pomaly, kontrolovane.

Kľuky

Dáme sa na štyri, nohy k sebe, ruky od seba a ideme hore-dole. Kľuky sa môžu zdať jednoduché, ale ak si chcete poriadne cez tento bežný cvik rozvinúť hrudník, tricepsy, ramená a brucho, potom musíte dbať na to, aby ste opakovania vykonávali pomaly a v dobrej forme.

Dobrý kľuk urobíte vtedy, ak znížite celé svoje telo k podlahe natoľko, že sa jej hrudník takmer dotkne. Potom sa vytlačíte hore tak, že máte ruky vystreté v lakťoch, ktoré by mali byť bližšie k telu tak, aby ste pri pohľade zhora vytvorili šípku. Pri pohybe pritom držíte telo v jednej rovine, nevyťahujete hore bedrá a ani ich nenecháte klesnúť. Takto vyťažíte z cviku maximum a obmedzíte riziko problémov s ramenami.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist