Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 23. 10. 2020

Ste nervózni či pociťujete úzkosť? Tieto jedlá vám pomôžu

ikonka
Nervozita či úzkosť nestoja za veľa. Kto by dobrovoľne chcel, aby boli súčasťou jeho života. Svojho hostiteľa si však nevyberajú. Ak aj vás vaša životná situácia dostáva pod tlak, možno by ste mohli skúsiť urobiť pár zmien aj vo svojej diéte.

Neočakávajte, že vám nasledujúce jedlá zmenia magicky váš deň, ale ich pozitívne účinky na znižovanie napätie sú vedecky preukázané. Samozrejme, ideálne je, ak ich ešte doplníte inými metódami, ako si znížiť pocity nervozity či úzkosti. Poďme však teraz na tie jedlá:

1. Biely jogurt – je to pohodlné jedlo pre raňajky, ktoré navyše obsahuje probiotiká, ktoré posilňujú aj váš mozog a znižujú stres.

2. Bobuľovité ovocie – obsahujú veľa vitamínu C a antioxidantov, ktoré sa podieľajú na boji s úzkosťou a depresiou. Nie je presné známe, ako to funguje, ale funguje.

3. Morčacie mäso – obsahuje aminokyselinu tryptofán, ktorej vyšší príjem je spojený s nižšou úzkosťou a podráždenosťou.

4. Avokádo – obsahuje zdravé tuky a veľa vitamínov B, ktoré znižujú mentálny stres vyplývajúci trebárs zo zamestnania.

5. Losos – omega-3 mastné kysliny vo všeobecnosti znižujú zápalové procesy i prejavy úzkosti. Losos obsahuje aj vitamín D, ktorý podporuje činnosť mozgu a utlmuje úzkosť.

6. Tmavá listová zelenina – taký špenát obsahuje živiny s vlastnosťami bojujúcimi proti depresii i úzkosti. Kel zase obsahuje aj antioxidanty, ktoré znižujú riziko úzkosti.

7. Mandle – obsahujú zdravé tuky a veľa vitamínu B, vďaka čomu podporujú činnosť mozgu a znižujú stres. Obsahujú aj horčík, ktorý je ďalšou živinou bojujúcou proti úzkosti.

8. Zelený čaj – obsahuje aminokyselínu L-Teanín, ktorá znižuje stres a úzkosť. Jedna šálka zeleného čaju ho obsahuje asi 25 mg, vďaka čomu účinkuje polhodinu až dve hodiny.

9. Tmavá čokoláda – čokoláda zvyšuje hladinu serotonínu, ktorý u nás spôsobuje pocity blaha. Konzumácie tmavej čokolády znižuje hladinu stresu, ale netreba to s ňou preháňať, aby ste nepribrali. A jedzte len takú, čo má minimálne 70% obsah kakaa.

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist