Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 11. 11. 2020

Tréning legendy XXXVIII. – Lou Ferrigno a tréning nôh

ikonka
V minulých častiach sme si už priniesli tréningy hornej časti tela Loua Ferrigna, či už to bol hrudník s chrbtom alebo ramená s pažami. Teraz prišiel čas na to, aby sme sa pozreli aj na jeho tréning spodnej časti tela.

Známy rival Arnolda Schwazeneggera a predstaviteľ filmového Hulka mal svoj tréningový týždeň typicky rozdelený takto: hrudník a chrbát v pondelok, ramená a ruky v utorok, nohy v stredu, hrudník a chrbát vo štvrtok, ramená a ruky v piatok, nohy v sobotu. V nedeľu oddychoval.

Každú partiu precvičoval dvakrát týždenne a nohy neboli žiadnou výnimkou. Medzi prvým a druhým tréningom bol pritom rozdiel len v poradí cvikov. Inak vykonával každý cvik v piatich sériách po 10 opakovaní.

V stredu si postupne prešiel zakopávanie, predkopávanie, leg press, drepy a hacken drepy. V sobotu začínal opäť so zakopávaním, ale potom nasledovali drepy, predkopávanie, hacken drepy a nakoniec leg press.

Prvé dve až tri série každého cviku vykonával s ľahšími, postupne rastúcimi váhami ako súčasť zahrievania. Zvyšné série absolvoval s rovnakou, ťažkou váhou. Ak nedokázal dosiahnuť predpísaný počet opakovaní, v ďalšom tréningu zo záťaže trochu ubral. Postupne sa však snažil váhovo napredovať.

Streda: Tréning nôh
Cvik Série Opakovania
Zakopávanie 5 10
Predkopávanie 5 10
Leg Press 5 10
Drepy 5 10
Hacken drepy 5 10

Sobota: Tréning nôh
Cvik Série Opakovania
Zakopávanie 5 10
Drepy 5 10
Predkopávanie 5 10
Hacken drepy 5 10
Leg Press 5 10


Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist