Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 17. 12. 2020

Aj Olympia Weekend 2019 mal nového šampióna. A aj slovenskú účasť

ikonka
Rok 2018 bol v znamení konca jednej veľkej éry Phila Heatha. Z titulu v kráľovskej disciplíne sa tešil Shawn Rhoden, ktorý o rok neskôr svoju pozíciu neobhajoval. Jediným šampiónom na pódiu bol Dexter Jackson, a tak bolo pravdepodobné, že spoznáme nového kráľa profesionálnej kulturistiky. A tak sa aj stalo.

Druhý rok po sebe priniesol v súťaži Mr. Olympia nového šampióna. Tentoraz sa ním Američan Brandon Curry, ktorý po víťazstve na Arnold Classic prišiel do Las Vegas ako hlavný papierový favorit. Ani ostatní borci však boj nevzdávali, pretože pri absencii hviezd zacítili veľkú šancu. Boj to tak bol zaujímavý.

Ešte predtým, ako sa začalo všetko rysovať v prvý súťažný deň, sme spoznali iných šampiónov. Svoj druhý titul po sebe získala v disciplíne Fitness Whitney Jonesová. Ako sa dalo očakávať, víťazkou kategórie Figure sa stala Cydney Gillonová, ktorá zdolala niekdajšiu šampiónku Latoryu Wattsovú. V kategórii Physique žien sa z triumfu a šeku na 40 000 dolárov tešila Shanique Grantová.

Kategória kulturistov do 212 libier tiež vedela, že spozná nového šampióna. Po odchode sedemnásobného šampióna Jamesa „Flexa“ Lewisa prevzal žezlo na tróne na sklonku kariéry Kamal Elgargni, ktorý sa zo životného úspechu teší v 48 rokoch.

V tejto disciplíne zastupoval Slovensko Tomáš Tabačiar, ktorý napriek veľmi dobrej pripravenosti zaostával proporčne v mohutnosti za nižšími pretekármi a nakoniec obsadil 15. miesto.

Semifinálové kolo v otvorenej kategórii kulturistiky mužov potom ukázalo, že Curry bude adeptom na titul. Možno však nemal takú prevahu, ako sa čakalo. Ohrozoval ho najmä William Bonac a v solídnej forme prišiel aj veterán Dexter Jackson, ktorý však reálne na titul pomýšľať nemohol.

Po tom, čo sobota priniesla vyvrcholenie disciplín Classic Physique, Physique mužov a Bikini Olympia, ktoré ovládli Chris Bumstead, Raymond Edmonds a Elisa Peciniová, došlo na lámanie chleba aj v boji o Sandowovu sošku.

Jackson sa nakoniec dopracoval svojou formou k pozícii v prvej päťke, ktorú uzatváral Roelly Winklaar – skončil štvrtý. Fantastický výsledok dosiahol pri svojej premiére Iránec Hadi Choopan, ktorý do Las Vegas prišiel v skvelej forme a chvíľu to vyzeralo tak, že by Curryho mohol ohrozovať najviac – obsadil tretie miesto.

Na záver zostali dvaja borci, od ktorých sa to po piatku aj čakalo – Curry a Bonac. Druhé miesto bolo prisúdené Bonacovi a Curry mohol začať oslavovať. S dobrou náladou z Vegas odchádzal aj Čech Lukáš Osladil, ktorý obsadil ôsme miesto za americkými hviezdami Steveom Kuclom a Cedricom McMillanom.Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist