Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Kulturistika 20. 12. 2020

Curry zdolal Heatha. Olympia má však nového šampióna! + video

ikonka
Tohtoročný výnimočný Olympia Weekend vyvrcholil v Orlande zo štátu Florida v sobotu, keď sme spoznali víťaza súboja medzi najlepšími kulturistami v „open“ kategórii. Nakoniec sa stalo skutočnosťou to, čo sme avizovali po semifinále.

Svojho premiérového titulu na najvyššej úrovni sa dočkal Mamdouh Elssbiay, ktorý potvrdil svoju životnú formu aj v sobotu a otvorene, nemal na pódiu až takú vážnu konkurenciu. Opäť bol najmohutnejším borcom a hoci má stále nejaké rezervy, prišiel veľmi dobre pripravený, nemal problém s pózovaním a po piatku z neho sršala energia a sebavedomie potrebné pre šampióna.

„Big Ramy“ tak dokonale odčinil sklamanie z minulého ročníka a skvelo sa poďakoval organizátorom za to, že mu umožnili na súťaži štartovať cez špeciálnu pozvánku. On samotný sa okrem Sandowovej sošky, ktorú získal ako 16. Mr. Olympia v histórii, mohol tešiť aj zo štedrej prémie 400 000 amerických dolárov.

Heath prišiel lepšie pripravený ako v piatok, ale stále mu zaostával stred tela, čo zrejme rozhodlo o tom, že nakoniec skončil tretí. So svojou ambíciou získať titul neuspel. Titul neobhájil Brandon Curry, no druhým miestom sa mu aspoň podarilo zdolať legendu. Spokojne však nevyzeral a ani byť nemohol.

Štvrtý skončil Hadi Choopan, ktorý potvrdil, že s ním treba počítať a nechýbal vo finálnom vyvolávaní, takže bol v hre aj o pódium. Oproti piatku sa zlepšil a v porovnaní nezaostával za Heathom a Currym. Ak by zažil lepší piatok, mohol skončiť aj vyššie. Piate miesto, ktoré je posledné garantujúce účasť na budúcom ročníku Mr. Olympia, obsadil William Bonac.

Český kulturista Lukáš Osladil skončil tento rok na 11. mieste. Legendárny Dexter Jackson skončil na svojej poslednej Olympii na deviatej pozícii. O jednu pozíciu pred ním skončil debutujúci syn legendárneho Leeho Labradu, Hunter.

Výsledky Mr. Olympia 2020:
1. Mamdouh Elssbiay, 2. Brandon Curry, 3. Phil Heath, 4. Hadi Choopan, 5. William Bonac, 6. Akim Williams, 7. Iain Valliere, 8. Hunter Labrada, 9. Dexter Jackson, 10. Luis Rodriguez, 11. Lukáš Osladil, 12. Seung Chul Lee, 13. Max Charles, 14. Antoine Vaillant, 15. Regan Grimes, 16. Juan Morel

Fotogalérie zo súťaže (externý odkaz) »

Vyhlásenie víťaza:Záverečné vyvolávanie:Výsledky ostatných kategórií

V kategórii Physique mužov si o štyri miesta oproti vlaňajšku polepšil Brandon Hendrickson, ktorý sa stal víťazom na úkor obhajcu Raymonta Edmondsa. Ten skončil druhý. Kyron Holden obhájil tretie miesto. V Classic Physique nakoniec vyhral druhýkrát po sebe Chris Bumstead.

V ženskej kategórii Bikini potvrdila zostupnú tendenciu Angelica Teixeirová, ktorá skončila štvrtá. Ešte horšie dopadla obhajkyňa Elisa Peciniová na šiestom mieste. Z triumfu sa tešila Janet Layugová, ktorý vlani skončila druhá.

Výsledky Physique mužov (TOP5):
1. Brandon Hendrickson, 2. Raymont Edmonds, 3. Kyron Holden, 4. Jeremy Potvin, 5. Andrei Marius Lincain

Fotogalérie zo súťaže (externý odkaz) »

Výsledky Classic Physique (TOP5):
1. Chris Bumstead, 2. Terrence Ruffin, 3. Breon Ansley, 4. Alex Cambronero, 5. Bryan Jones

Fotogalérie zo súťaže (externý odkaz) »

Výsledky Bikini Olympia (TOP5):
1. Janet Layug, 2. Jennifer Dorie, 3. Etila Santiago, 4. Angelica Teixeira, 5. Lauralie Chapados

Fotogalérie zo súťaže (externý odkaz) »

Nájdete nás na sociálnych sieťach:   Instagram  Facebook  Twitter  YouTube


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist