Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Prečo by ste mali vsadiť na bohatšie raňajky, keď chcete schudnúť?

12. 01. 2021
ikonka
Raňajky sú dlhodobo považované za najdôležitejšie jedlo dňa. Ich vynechávanie sa však v ostatných rokoch stalo trendom v diétach ľudí, ktorí sa snažia schudnúť. Táto praktika by ich však mohla doviesť k sklamaniu.

To, čo zjeme a vypijeme ráno, má veľký vplyv na našu fyzickú či mentálnu výkonnosť, náladu a hladinu energie počas dňa. Ak chcete schudnúť, tak vedzte, že preskakovanie alebo obmedzovanie raňajok zvyšuje pravdepodobnosť neskoršieho prejedenia.

Ak nechcete narušiť svoj proces chudnutia, potom by vás mohol zaujať záver výskumníkov z uznávanej Endokrinnej spoločnosti združujúcej tisícky vedcov z celého sveta, ktorí zistili, že ľudia konzumujúci bohatšie raňajky spálili dvakrát toľko kalórií v porovnaní s tými, čo mali menšie raňajky a väčšiu večeru.

Podľa záverov ich štúdie zohrávajú raňajky ešte dôležitejšiu úlohu pre naše celkové zdravie, ako sa doteraz myslelo. Bohaté raňajky spôsobujú, že ľuďom chutí cez deň menej jesť (najmä sladké jedlá) a majú zdravšiu hladinu krvného cukru a inzulínu počas dňa.

Článok pokračuje pod reklamou

Do ich výskumu bolo zapojených 16 mužov, ktorý počas troch dní striedali konzumáciu malých raňajok s veľkou večerou a veľkých raňajok s menšou večerou.

Experiment zistil, že v priemere sa u účastníka štúdie diétou privodená termogenéza zvýšila 2,5-násobne po raňajkách ako po večeri. V praxi to znamená, že metabolizmus bol aktívnejší po bohatých raňajkách. Subjekty tiež hlásili menší apetít a chuť na sladké.

Naopak, ak boli raňajky chudobnejšie, počas dňa sa zvyšovala pravdepodobnosť chute do jedla a ľudia majú v takomto prípade tendenciu jesť väčšie porcie jedál na večeru.

Okrem toho, že závery majú veľký vplyv na ľudí snažiacich sa schudnúť, prospejú aj tým, ktorých trápi cukrovka. Inzulín, ktorý pomáha meniť jedlo na energiu, a krvná glukóza, ktorá sa využíva na tvorbu energie, boli po raňajkách tiež nižšie.

Ak hľadáte potraviny, ktoré by ste mohli využiť vo svojich raňajkách, možno vás zaujme šesť, o ktorých sme písali v tomto článku: Šesť superpotravín pre raňajky. Konkrétne jedlá vhodné v procese chudnutia zase nájdete tu: Najlepšie jedlá na raňajky, ak chcete schudnúť

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist