Reklama:
Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 

Čo by ste mali urobiť po dobrom tréningu?

26. 04. 2021
ikonka
Aj ľudia, ktorí majú veľmi dobre vyskladanú tréningovú jednotku, do ktorej investovali poctivo prácu, sa môžu dopustiť chýb po tom, čo odcvičia posledné opakovania poslednej série posledného cviku. Čo by ste mali po tréningu robiť, aby ste maximalizovali jeho prínos?

Ak si po cvičení dáte len sprchu, zbalíte sa a odídete domov, kde sa vyvalíte na gauč, robíte chybu. Ak si rýchlo odcvičíte svoj tréning ráno, osprchujete sa a poberie do práce, taktiež to nie je ideálne. Po docvičení by ste mali urobiť nasledujúce veci:

1. Ponaťahujte si svaly
Ak ste rozumní, tak to už robíte. Po cvičení by ste mali venovať niekoľko minút strečingu. A neodfláknite to len preto, že sa ponáhľate domov alebo do práce. Plánujte si tréningy tak, že v nich počítate aj s 10-15 minútami vyhradenými pre strečing. Ten podporuje regeneráciu svalov, zdravie kĺbov a znižuje riziko poranení.

2. Správne sa najedzte
Potréningová strava je kľúčová, preto by ste k nej mali pristupovať zodpovedne. Mali by ste vedieť, čo máte skonzumovať po docvičení. Odporúča sa prijať kombináciu rýchlych bielkovín so sacharidmi, ktoré pomôžu dodať telu energiu i živiny pre zotavovanie svalov. Nepokazte si tréning zlou stravou. A hlavne pri chudnutí by ste si mali dôkladne strážiť kalórie a neprejedať sa len preto, že máte za sebou tréning.

Článok pokračuje pod reklamou

3. Pridajte si záznam do denníka
Ako ste sa cítili pred tréningom a ako po ňom? Ako ste sa cítili počas neho? Čo ste cvičili a koľko vám to trvalo? Čo vám ovplyvnilo náladu? Zapisujte si takéto a podobné veci do denníka a pomôže vám to s motiváciou i dosahovaním vašich cieľov. Dokážete si správne upravovať tréningy a budete si vedieť posudzovať pokroky. Netrvá to viac ako pár minút a môže vám to do budúcna významne pomôcť.

4. Urobte si ďalšie plány
Naplánujte si zvyšok svojho dňa, aby ste vedeli, čo robiť a nestimulovali zbytočne vyplavovať kortizolu, ktorý vám môže spomaliť napredovanie. Nezamestnávate mozog premýšľaním o tom, čo urobiť ako ďalšie. A naplánujte si aj tréningy na ďalšie dni v závislosti od vášho aktuálneho harmonogramu, fyzického stavu, pocitov a cieľov.

5. Nezostaňte pasívni
Pre mnoho ľudí je synonymom regenerácie pasivita – napríklad spomínané vyvaľovanie na gauči. Oddych je skutočne dôležitý, ale potrebujete sa aj hýbať. Ľahký pohyb vám udrží mobilné kĺby a podporí ďalšie pálenie kalórií, ak je vaším cieľom chudnutie. A ľahký pohyb môže znižovať aj prejavy svalovice.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2021 SlovakFitness.sk TOPlist