InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Znásobte výsledky vášho tréningu týmito krokmi

Autorka: Lucka  /   26. 2. 2022
Znásobte výsledky vášho tréningu týmito krokmi
Snažíte sa, ale nevidíte výsledky, po ktorých túžite? Stačí vám len nasledujúcich 9 krokov k tomu, aby ste výsledky vášho tréningu zlepšili hneď niekoľkonásobne.

1. Majte plán – nespoliehajte sa na to, že prídete do posilňovne a budete cvičiť to, čo vám v danej chvíli napadne. Naplánujte si svoje tréningy. Pomôže to vášmu celkovému rozvoju a aj z tréningu získate maximum, keď budete vedieť, čo idete cvičiť.

2. Buďte progresívne – necvičte rovnaký tréning viac ako 3-4 mesiace a uistite sa, že každým tréningom urobíte nejaké pokroky. Pridajte trochu váhy na činky, urobte o jedno či viac opakovaní navyše. Jednoducho sa snažte zlepšovať a neupadajte do rutiny.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Venujte sa posilňovaniu – necvičíte s činkami, pretože sa snažíte schudnúť? Robíte chybu. Nemusíte sa báť, že s činkami priberiete. Vytvarujete si telo a zároveň zrýchlite metabolizmus, vďaka čomu budete páliť rýchlejšie kalórie.

4. Nebojte sa veľkých cvikov – nebojte sa cvikov, ktoré využívajú pri cvičení viac svalov naraz. Cviky, ako sú drepy, mŕtve ťahy, príťahy, tlaky sú efektívnejšie, pretože naraz budujú silu a hmotu niekoľkých svalových skupín naraz. A zároveň sa pri nich páli viac kalórií.

5. Zlepšite svoju techniku – progresívne napredovanie je dôležité, ale uistite sa, že nikdy nebudete klásť záťaž pred techniku vykonania daného cviku. Keď sa naučíte cviky cvičiť korektne, budú vám efektívnejšie prinášať výsledky a zároveň si znížite riziko zranenia.

6. Nepodceňujte spánok – počas spánku sa vaše telo regeneruje. Ak ho nebudete mať dostatok, nebudete efektívne zotavené fyzicky a nebudete mať ani dostatok energie na to, aby ste zo seba počas ďalšieho tréningu vydali maximum. Nehovoriac o tom, že nevyspatí ľudia majú väčšiu chuť do jedla.

7. Zvýšte príjem bielkovín – bielkoviny sú dôležité pre regenerovanie a budovanie svalov. Uistite sa, že ich prijímate aspoň 1,2 až 1,5 gramu na kilogram vašej hmotnosti. Dobrými zdrojmi sú hydina, vajcia, ryby, mliečne produkty, strukoviny či orechy.

8. Spoznajte svoju menštruáciu – v okolí vašej menštruácie ste hladnejšie a túžite po tukoch. Preto vtedy zaraďte do svojej diéty zdravé tuky, aby ste sa vyhli iným pokušeniam v strave.

9. Nájdite si asistenta – ak vám chýba vôľa, nájdite si nejakú kamarátku, s ktorou budete môcť cvičiť a s ktorou sa budete navzájom povzbudzovať. Ak to nedokážete alebo to nefunguje, zaplaťte si osobného trénera. Jeho prínosom bude aj to, že vám pomôže napraviť chyby, ktoré si možno s kamarátkou neuvedomíte.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist