Motivácia

Vlastnosti, ktoré majú nešťastní ľudia spoločné

04. júla 2021
Vlastnosti, ktoré majú nešťastní ľudia spoločné
Všetci chceme byť šťastní, no či sa nám to páči alebo nie, nie každý to dokáže. Mnoho nešťastných ľudí zdieľa so sebou spoločné vlastnosti, na ktoré sa pozrieme. Ak ich dokážu eliminovať, otvoria dvere k šťastiu i k lepšiemu zdraviu.

1. Nenávidia svoju prácu

V práci strávite minimálne osem hodín denne. Venujete jej podstatný čas zo svojho života, a tak keď ju nenávidíte, potom nenávidíte aj váš život. Minimálne 40 hodín zo 168 hodín jedného týždňa totiž trávite robením toho, čo nemáte radi. Svoj hnev si navyše často nosíte aj domov.

2. Stále sa boja o peniaze

Štúdie ukazujú, že finančné zaistení ľudia nie sú šťastnejší. Peniaze nevedú k šťastiu a tak sa nemusíte za nimi prehnane naháňať. Pri hľadaní šťastia vám postačí pokryť základné náklady a nejakú čiastku si ušetriť do budúcnosti. Ak máte aj s tým problém, tiež to na vás dobre nevplýva po emocionálnej stránke. Skúste teda urobiť revíziu vašich výdavkov, prípadne trochu popracujte na vašej kariére.

3. Nemajú žiadne aktívne záujmy

Šťastie je priamo spojené s úrovňou aktivity. Aby ste sa cítili dobre, musíte sa hýbať. Cvičenie, cyklistika, turistika, prechádzky či joga sú základom vyrovnaného mentálneho zdravia. To vám prinesú aj iné aktívne záujmy, trebárs práca s drevom či v záhradke.

4. Ich myšlienky putuje kade-tade

Pokiaľ neviete udržať svoje myšlienky na vec, ktorú práve robíte, ste na dobrej ceste za pocitmi nešťastia. Ľudia trávia asi polovicu svojho času myslením na veci, ktoré v tom momente nerobia, a tak si ich poriadne neužívajú. Na sústredenie má pozitívny vplyv aj taká meditácia. Naučíte sa ňou žiť v danom momente.

5. Dochádzajú za prácou

Pokiaľ máte svoje zamestnanie v inom meste a dochádzanie vám trvá dlhú dobu, vyžiada si to dňa na vašom živote. Často ide totiž o nezáživné cestovanie, pri ktorom si navyše dokážete uvedomovať, že čas, ktorý trávite na ceste, by ste už mohli tráviť doma so svojou rodinou alebo s priateľmi. Aj počet rozvodov je vyšší u ľudí, ktorí do práce dlho dochádzajú.

6. Myslia si, že ich šťastnými urobia veci

Materializmus je skutočne zlom v cesta za šťastím. Nešťastní ľudia neustále hľadajú odpoveď v kupovaní nových vecí, ktoré ani nepotrebujú. Myslia si, že budú s nimi šťastnejší. Opak je však pravdou – musíte sa rozvíjať z vnútra.

7. Sú osamelí

Nemusíte mať veľa vzťahov, ale aspoň zopár ich je dôležitých pre rozvoj šťastia. Ak ste osamelí, má to vplyv na vaše telesné i mentálne zdravie. Len málo ľudí dokáže žiť vyrovnane v izolácií bez toho, aby ich to ovplyvňovalo mentálne. Mnoho ľudí v súčasnosti hľadá internetových priateľov, no to riešením nie je. Udržte si v kruhu zopár priateľov a nezabúdajte sa venovať rodine.

8. Nemajú radi svoje mesto

Často človek zostane žiť v meste, ktoré už nemá rad a nie je si istý, ako zlepšiť svoju situáciu. Dôležité je však opýtať sa seba samých, či je to skutočne mestom alebo vami. Pozrite sa na kultúrne podujatie vo vašom meste a navštevujte miesta alebo udalosti, ktoré ste predtým nenavštevovali. A keď ani to nezaberie? Presťahujte sa inam. Na miesto, kde budete šťastnejší.

9. Nemajú domáce zviera

Domáce zvieratá slúžia ako opora a poskytujú vám nepodmienečnú lásku, na ktorú si privyknete. Navyše nemá zlé vplyvy na iné vzťahy vo vašom živote. Inými výhodami je pohyb, ktorý napríklad venujete venčeniu psa alebo starostlivosť o zviera, ktorá vás dokáže napĺňať.

10. Nemajú radi sami seba

Čo robí ľudí najviac nešťastnými? Nemajú radi sami seba a na svet sa pozerajú negatívne. Šťastnými sa pritom robíme, keď sa vnímame v dobrom svetle, keď otvárame naše srdcia iným a pomáhame ľuďom v núdzi. Naučte sa mať radi seba samých a žiť danom momente. Šťastie vás neminie.

Letný režim, pôvodne z 11.08.2013.