InstagramFacebookYoutube
Kulturistika

Tréning fitness modelky XIV. – Paige Hathaway a dolná časť tela

23. marca 2022

Paige Hathaway je známa osobná trénerka, influencerka a fitness modelka. Ak ju poznáte, určite viete, že nikdy nevynecháva tréningy nôh. A práve na to, ako cvičí dolnú časť tela, sa pozrieme v tejto časti nášho seriálu.

Hathaway sa nebojí pokročilých techník, akými sú zložené či zhadzované série. Oboje je súčasťou aj predkladaného tréningu. Taktiež sa snaží minimalizovať čas prestojov, a tak prestávky medzi sériami trvajú len 60 sekúnd.

Ešte predtým, ako sa pustí na samotný tréning, absolvuje svoju rutiny na zahrievanie. Tá pozostáva z 5 minút skákanie cez švihadlo, zo štyroch sérií po 10 opakovaní drepov bez záťaže, dvoch sérií po 10 opakovaní švihov nôh vopred a vzad, dvoch sérií po 10 opakovaní švihov nôh zo strany na stranu a dvoch sérií po 10 opakovaní výpadov bez záťaže.

Článok pokračuje pod reklamou


Potom prichádza na rad hlavný tréning a to, že to nebude žiadna sranda, naznačilo už zahrievanie. Na úvod to budú tri supersérie drepov a výpadov vpred. Potom dokonca prejdeme na tri trojsérie, v ktorých sa precvičia po sebe predkopávania, zakopávania a švihy kettlebellom. Potom prídu tri bežné série panvového mosta.

Na záver prídu na rad tri série výstupov na debnu s jednoručkami po stranách, pričom posledná séria je zhadzovaná. Znamená to, že urobíme predpísaný počet opakovaní, znížime záťaž a cvičíme opäť, kým môžeme. Potom opäť znížime záťaž a opäť pokračujeme v cvičení do zlyhania. Toto urobíme ešte raz.

Pozri aj: Zhadzované série a veda, ktorá stojí za ich vplyvom na svalový rast

No a po dobrom tréningu nemožno zabudnúť na potréningové vychladnutie. K tomu vám pomôže 5 minút v nízkej intenzite na eliptickom trenažéri, prípadne inom kardio stroji. Potom sa ešte 5-10 minút venujeme strečingu svalov.

Rozpis hlavnej časti tréningu vyzerá takto:

Paige Hathaway: Tréning dolnej časti tela
Cvik Série Opakovania
Superséria:
Drepy s činkou za krkom
Výpady vpred
3
12
6 každou nohou
Trojséria:
Predkopávania v sede
Zakopávania v ľahu
Švihy kettlebellom
3
10
10
10
Panvový most 3 12
Výstupy na bedňu s jednoručkami 3* 12
* - posledná séria je zhadzovanáZdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist