InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Čo musíte obetovať, ak chcete mať vyrysované telo?

10. apríla 2022
Čo musíte obetovať, ak chcete mať vyrysované telo?
Chcete mať vyrysované telo? Tehličky na bruchu? Určite viete, že vás nečaká práve najľahšia cesta. Pripravte sa na to, že budete musieť obetovať minimálne štyri veci, na ktoré poukázal Brad Dieter z Muscle and Strength.

S vyrysovanými telami sa stretávame všade – v magazínoch, v televízii na kúpaliskách. Je toho už tak veľa, že si človek ani neuvedomuje, aké náročné je dosiahnuť taký vzhľad – mať svaly, minimom tuku a tehličky na bruchu.

Ak ste mužom a chcete mať a udržiavať si pod 6 % podkožného tuku alebo ženou a chcete mať a udržiavať si pod 15 % podkožného tuku, potom buďte pripravení na tieto obety:

Článok pokračuje pod reklamou


1. Bude vám zima
Ľudia, ktorí dosiahnu extrémnu hladinu vyrysovanosti, pociťujú neustále chlad a to pokojne aj v strede leta. Medzi hlavné dôvody patrí, že máte menej tukov a teda menej „izolácie“. Tiež prijímate menej kalórií, čím sa spomaľuje metabolizmus, a vaše telo má menej tuku na generovanie tepla.

2. Pravdepodobne budete zle spávať
Väčšina ľudí s vyrysovaným telom pozoruje, že má problém so spánkom. Dokonca aj vedci zistili, že držanie diéty znižuje kvalitu spánku. A znížená kvalita spánku vedie k chuti do jedla, nedostatku energie na poriadny tréning, k zhoršeniu regenerácie či nálady.

3. Budete pociťovať bolesť
Keď sa snažíte schudnúť na extrémnu úroveň, musíte byť aktívni. Časté a intenzívne cvičenie a športovanie vedie k častejšej svalovej bolesti, ktorá bude intenzívnejšia a dlhšia, pretože nebudete mať dostatok kalórií a živín na to, aby sa telo regenerovalo na optimálnej úrovni.

4. Odíde vám chuť na sex
Mnoho ľudí chudne do takých extrémov preto, aby boli sexuálne atraktívnejší pre opačné pohlavie. Keď už však dosiahnete svoj cieľ, príde iný problém – znížená chuť na sex. Spôsobuje to nízka hladina energie, úbytok tukových zásob a nižšia hladina pohlavného hormónu. Zníži sa pritom aj vaša výkonnosť v posteli, takže je to taká hlava 22.

Vyrysovanosť je dosiahnuteľná a udržateľná, ale ako vidíte, často si to vyžaduje aj obety. Preto by pre niekoho mohlo byť lepším cieľom dosiahnuť zdravé úrovne hmotnosti a telesného tuku, pri ktorých budete vyzerať dobre, ale neprejde to do extrémov, aké vidíte vo fitness magazínoch.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist