InstagramFacebookYoutube
Výživa

Letný tip: Kedy si doplniť sacharidy a bielkoviny pred ranným tréningom?

5. 7. 2022
Letný tip: Kedy si doplniť sacharidy a bielkoviny pred ranným tréningom?
Počas leta vám každý pracovný deň prinášame krátke tipy, ktorými si môžete zefektívniť svoju tréningovú či výživovú snahu. Čo sme si pre vás pripravili dnes?

Kedy si doplniť si sacharidy a bielkoviny pred ranným tréningom?

Ak sa venujete kardiovaskulárnej aktivite skoro ráno, niektorí experti tvrdia, že je v poriadku behať na prázdny žalúdok. Ak však váš ranný tréning trvá dlhšie (viac ako 20-30 minút), mali by ste si dodať energiu pomocou jednoduchých sacharidov a trošky bielkovín. Príkladom je polovica banánu a hrsť mandlí. Vďaka tomu budete mať viac energie na kvalitný tréning a zníži sa pravdepodobnosť, že sa vám bude pri cvičení motať hlava.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist