InstagramFacebookYoutube
Výživa

Letný tip: Pred cvičením vypite šálku kávy

13. 7. 2022
Letný tip: Pred cvičením vypite šálku kávy
Počas leta vám každý pracovný deň prinášame krátke tipy, ktorými si môžete zefektívniť svoju tréningovú či výživovú snahu. Čo sme si pre vás pripravili dnes?

Pred cvičením vypite šálku kávy

Vedecké štúdie ukazujú, že malá dávka kofeínu pred tréningom dokáže zvýšiť vašu vytrvalosť, silu, rýchlosť a schopnosť koncentrovať sa. Ak teda chcete zažiť efektívnejší tréning a dodať si naň energiu, vypite malú šálku kávy zhruba 30 až 40 minút pred začiatkom cvičenia. Nezáleží na tom, či pôjde o zrnkovú alebo instantnú kávu. Ide o lacnejší spôsob, ako si dodať energiu, v porovnaní s predtrénigovými stimulantmi.Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist