InstagramFacebookYoutube
Výživa

Pivo – akú najhoršiu chybu s ním môžete urobiť?

2. 9. 2022
Pivo – akú najhoršiu chybu s ním môžete urobiť?
Pivo nie je skvelou súčasťou diéty, ale niekedy si ho môžete vychutnať a trochu sa uvoľniť. Aký vplyv by však mohlo mať na vašu snahu schudnúť a stravovať sa zdravo? Na čo si dať pozor?

Hlavne, ak sa snažíte schudnúť, by ste si mali pripomenúť, že pivo nemusí byť len vaším priateľom, ale môže aj narušovať vaše pokroky. Zrejme každý si uvedomí, prečo tomu tak je.

Pivo je plné kalórií

Akú najhoršiu chyb pri pití piva môžete urobiť? Nebudete si uvedomovať, že obsahuje množstvo kalórií, ktoré majú skromný prínos pre vaše telo. Pre porovnanie – jedno pivo má asi toľko kalórií ako dva krajce chleba. Mnoho ľudí ho vypije rýchlo a pridajú si ďalší pohár alebo poháre. Potom sa ten obsah kalórií pekne navýši. Tri veľké dvanástky obsahujú 720 kalórií. A to je veľa. Veľmi ľahko tak môže nie len zastaviť vaše pokroky pri chudnutí, ale aj viesť k naberaniu hmotnosti.

Článok pokračuje pod reklamou


Pivo je bohaté na sacharidy

Mnoho ľudí obmedzuje sacharidy vo svojej strave a nemusí to byť len z dôvodu chudnutia, hoci ten je asi ten najčastejší. Pivo je síce nápoj, no bohatý na sacharidy, takže by ste si na to mali tiež dať pozor. Jeden veľký pohár piva môže obsahovať 20 až 25 gramov sacharidov. Ľahšie pivá obsahujú menej sacharidov, silnejšie viac.

Pivo nevyhnutne nemusí byť len zlé

Zatiaľ to pre pivo nevyznelo najlepšie, no nemuseli by ste sa ho vzdať, pretože by mohlo mať aj nejaké prínosy. Samozrejme, ak ho budete piť s mierou a nie s cieľom opiť sa z neho, kedy prídete o ďalšie zábrany a bohvie čo všetko ešte do seba „natlačíte“.

Ak pravidelne pijete pivo v malých množstvách, mohlo by prospieť vášmu srdcovocievnemu zdraviu. Veľmi malý príjem piva zase u starších ľudí znižuje riziko zlomenín kostí. Jeho občasný príjem by mohol tiež znižovať riziko cukrovky.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist