Pre ženy

Ako spáliť každý deň o 100 kalórií viac?

Autorka: Lucka  /   25. 2. 2023
Ako spáliť každý deň o 100 kalórií viac?
Ak budete mať počas dňa o niečo viac fyzickej aktivity, budete v úžase, koľko kalórií dokážete spáliť bez toho, aby ste si toho vôbec všimli.

Ak chcete chudnúť alebo si ľahšie udržovať zdravú hmotnosť, je dôležité, aby ste obmedzili príjem kalórií zo stravy a zvýšili výdaj energie pomocou cvičenia a fyzickej aktivity.

Ak si chcete pomôcť s pálením kalórií bez dodatočného cvičenia, môžete počas dňa urobiť niektorú z nasledujúcich ôsmich vecí, vďaka čomu spálite minimálne 100 kalórií. Môže sa zdať, že je to málo, ale aj malý kalorický deficit vám pomôže dopracovať sa k zdravej hmotnosti.

Ako spálite o 100 kalórií viac?

Kráčajte 8 minút do schodov – kráčaním do schodov spálite veľké množstvo energie a vytvarujete si svoje stehná. Preto by ste ich mali uprednostňovať pred výťahmi.

Venujte 10 minút z obednej pauzy aktivite – ak v práci sedíte, rozdeľte si obednú prestávku na dve časti. 10 až 20 minút sa prechádzate alebo si inak ľahko zacvičte. Až potom si doprajte obed.

Namiesto auta využite na 14 minút bicykel – ak by vám cesta bicyklom do cieľového miesta netrvala viac ako sedem minút, na čo by ste používali auto? Prospejete sebe i životnému prostrediu.

Venujte 17 minút domácim prácam – pustite sa do domácich prác s intenzitou a nasadením. Snažte sa ich dokončiť kvalitne čo najskôr. Bude to slušný tréning navyše.

Namiesto nákupného vozíka využite na 17 minút košík – spálite viac kalórií, keď budete v rukách prenášať väčšiu váhu a zároveň si posilnite ruky. Uistite sa, že si košík budete v rukách striedať alebo si zoberte dva košíky.

Choďte do práce 20 minút pešo – aj nemáte zamestnanie tak ďaleko, choďte do nej pešo. Ak je ďalej, tak choďte pešo na vzdialenejšiu autobusovú zástavku a v autobuse stojte.

Navrhnite 26-minútove prechádzkové stretnutie – potrebujete sa vyrozprávať alebo niečo s niekým prebrať. Namiesto sedenia zvoľte prechádzku. Možno vás bude stimulovať aj k lepším nápadom.

28 minút telefonátu absolvujte v stoji – keď potrebujete vybaviť nejaký telefonát, robte tak v stoji. Čím dlhšia bude v takomto prípade diskusia, tým lepšie. Ak môžete, aj sa trochu poprechádzate.