InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výživový tip: Cvičte pred obedom alebo večerou

03. septembra 2013
Výživový tip: Cvičte pred obedom alebo večerou
Každý druhý utorok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

TIP: Cvičte pred obedom alebo večerou

Každý dobré vie, že jedlo po tréningu je veľmi dôležité. Ale aj samotný tréning je prospešný pri spracovaní skonzumovaného jedla. Preto sa aj odporúča trénovať v období pred obedom alebo večerou.

Ak tak urobíte, jedlá budú pôsobiť sýtejšie a podľa britských vedcov to bude viesť k tomu, že v priebehu dňa prijmete celkovo menšie množstvo kalórií. To podporuje chudnutie. Trénovať pred hlavným jedlom je však prospešné aj v čase, kedy sa snažíte nabrať svalovú hmotu. Po tréningu budete mať lepšiu glukózovú toleranciu a inzulínovú senzitivitu. Do hodiny tak jedlo telo lepšie spracuje.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Výživový tip: Ani pri chudnutí nevynechávajte raňajky
Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist