InstagramFacebookYoutube
Zaujímavosti

Ako si správne vybrať jarné športové oblečenie

Autor: PR článok  /   26. apríla 2023
Ako si správne vybrať jarné športové oblečenie
Športovanie v prírode, pod rozkvitnutými korunami stromov, môže byť tou najkrajšou časťou dňa pre každého milovníka behu, turistiky a cyklistiky. Jarná príroda je skvelou motiváciou k pohybu - prvé slnečné lúče a svieži vzduch sú tými najkrajšími sprievodcami pri športovaní.

Súčasná móda dokáže kombinovať aj nekombinovateľné. Dnes si milovníci módnych trendov aj pri športovaní vonku môžu vychutnať dobrý pocit zo zvrškov, na ktorých nechýbajú žiadne moderné prvky. Pri výbere jarného športového oblečenia je však potrebné dbať najmä o to, aby odev športovca neobmedzoval v pohybe. Aj túto sezónu hrajú prím funkčné materiály a kvalitné strihy, prevláda pohodlie a komfort v každom smere. No na rozdiel od minulých sezón, je tohtoročná jarná športová móda farebne o niečo výraznejšia a nápadnejšia.

Kvalitné materiály a strihy

Už niekoľko rokov zohrávajú v šatníkoch športovcov kľúčovú úlohu kvalitné materiály a precízne strihy. Vrchné zvršky majú správny pomer zateplenia a priedušnosti, sú nepremokavé a vetru odolné. Čo sa farebnosti týka, v trende sú monochromatické kreácie aj intenzívne odtiene, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Mladšia generácia preferuje tričká a športové legíny so vzormi. Ideálna tepláková súprava pánska aj dámska je zo zmesí bavlna a polyester alebo polyester a elastan. A aké letia mikiny? Ideálna športová mikina je s kapucňou. Či zvolíte dlhší alebo kratší strih, z hľadiska účelnosti je dobré vybrať model s praktickými vreckami. Tohtoročná športová móda je veľmi rozmanitá, stačí len siahnuť po takých kúskoch, ktoré vyhovujú práve vám. Ak sa chcete namotivovať k vyšším športovým výkonom, jednou z možností je aj kvalitné oblečenie, v ktorom sa budete cítiť nielen príjemne a pohodlne, ale aj sebavedomo.

Jarná športová obuv

Každá sezóna si vyžaduje iný druh športovej obuvi. Jarná športová obuv má byť správne tvarovaná, dostatočne vzdušná a mäkká. Tiež má byť nepremokavá, aby nohám poskytla optimálny komfort aj v daždivom aprílovom počasí. Skvelým tipom sú Dynafit tenisky, ktoré športovcovi poskytnú pri športovaní v prírode maximálne pohodlie. Tenisky, ktoré zaručujú pružnosť a mäkký dopad aj na nerovnom povrchu sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Pri výbere však nepodceňte nielen vhodný strih, ale ani dĺžku a šírku. Obuv totiž ovplyvňuje nemalou mierou nielen zdravie športovca, ale aj jeho športové výsledky. A zabudnúť netreba ani na to, že ak má byť športová obuv pohodlná, musí mať aj nízku hmotnosť.

foto: dreamstime.com

Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist