Naše ďalšie weby: NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 10. 08. 2019

Cvičenie vo vode pre tehotné ženy

ikonka
Už sme si v našom magazíne SlovakFitness.sk písali o prednostiach cvičenia vo vodnom prostredí a takisto sme si spomenuli skupiny, pre ktorých je vhodné predovšetkým. A boli tam aj tehotné ženy. Práve tým sa budeme venovať v tomto článku.

Voda je mimoriadne miesto v čase, keď ste tehotné, či už sa jedná o miestnu plaváreň, kúpalisko či jazero. Navyše, plávanie, chodenie vo vode či vodný aerobik sú zábavné formy cvičenia vhodné pre všetky fitness úrovne a nemajú žiadne nežiaduce účinky týkajúce sa kĺbov a väzív. Voda navyše nadľahčuje, takže sa budete cítiť ľahšie. A práve preto je takéto cvičenie vhodné pre ženy čakajúce dieťa.

Ak je ženy zvyknutá pravidelne cvičiť, v tehotenstve predstavujú štandardné formy tréningov nebezpečenstvo nie len pre samotnú ženu, ale aj pre dieťatko. Našťastie, tieto riziká eliminuje vodné prostredie.

Článok pokračuje pod reklamou


Pri samotnom cvičení sa treba hýbať pomaly a uistiť sa, že necvičíme vyčerpané. Treba sa však vyhnúť aj dehydratácii. Áno, ste vo vode, ale treba mať so sebou fľašu vody, ktorú budete pravidelne piť. Voda totiž býva v tomto ohľade zradná - necítite v nej teplo ani potenie. Ak cvičíte vonku, nezabudnite sa natrieť opaľovacím krémom a nosiť trebárs klobúk. Priamemu by ste sa mali však vyhýbať v čo najväčšej miere.

Na záver vám ešte prinesieme konkrétny tréning, ku ktorému si potrebujete len dokúpiť penovú tyč na cvičenie vo vode, ktorá stojí okolo 3 až 4 eur. Tréning si môžete si ho pozrieť na nasledujúcom videu:Ak by vám tento tréning nesadol, na Youtube ich nájdete viacero, prípadne zostaňte pri plávaní. Najlepším štýlom sa javia prsia, pri ktorých sa trup nevytáča. Pozitívne pôsobia na vaše kríže a zľahka posilňujú svaly. Druhým dobrým štýlom je znak.

Pred každým cvičením v tehotenstve je potrebné poradiť sa s doktorom alebo gynekológom.

Článok bol pôvodne vydaný: 07.09.2013.

Pomôžte nám:
Vadí vám niečo na našom webe? Všimli ste si technickú chybu? Chceli by ste niečo vylepšiť?   Dajte nám vedieť »

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku
© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk TOPlist