SlovakFitness.sk

Výživa 10. 07. 2018

Čo o vás hovorí vaše obľúbené jedlo

ikonka
Žurnál osobnej a sociálnej psychológie prišiel so zaujímavým výskumom, ktorého výsledky vám dokážu povedať tendencie ľudí podľa toho, aké je ich obľúbené jedlo. Možno teda skutočne platí, že ste to, čo jete. Ste zvedaví, čo o vás hovorí vaše obľúbené jedlo? Tak čítajte ďalej.

Nie je to prvýkrát čo sa vedci snažili nájsť spojenie medzi niečím obľúbeným a osobnosťou človeka. Dnes sa dozviete, aké máte tendencie, ak máte najradšej sladké jedlo. Alebo máte radšej pikantné? Čo o vás hovorí, ak máte obľúbené slané jedlo? Poďme sa na to pozrieť.

Sladké jedlo

Spomínaná štúdia zistila, že ľudia, ktorí jedia niečo sladké častejšie sú ochotnejší zapojiť sa do dobrovoľných a dobročinných akcií ako tí, ktorí sa cukru vyhýbajú.

Pikantné jedlo

Ak máte radi pikantné, resp. štipľavé jedlo, potom môžete byť osobou, ktorá sa snaží hľadať dobrodružstvo a vzrušenie. Študenti, ktorí boli ochotní podstupovať viac riskantných krokov jedli viac štipľavých jedál, kým tí, ktorí volili istotu sa im viac vyhýbali.

Lahôdky

Jedlé zložené z tuku a bielkovín (slaniny, klobásky) sú populárne väčšinou u ľudí, ktorí sú viac sociálnejšie založení a pripomínajú si tak dobré časy s rodinou alebo priateľmi. Väčšinou sa totiž takéto jedlá jedia v spoločnosti, niekde na grilovačke a podobne.

Slané jedlo

Príliš veľa sodíka v jedlách je spojených s vysokým krvným tlakom, no ľudia, ktorí majú radi slané jedla v miere, sú tiež spojení s tým, že radšej idú „po prúde rieky“. Radšej sa pripoja k davu, ako by sa mu mali od neho vyčleniť a ísť proti nemu.

Horké jedlo

Ľudia, ktorí preferujú horkú chuť, majú podľa Newyorskej univerzity tvrdý a často až krutý úsudok. Takisto sú viac spojení s pesimistickým myslením. A netreba ísť len o jedlá, ale aj o tŕpke nápoje. Štúdia dokázala, že tí, ktorí pili len vodu, boli o 27% optimistickejší ako tí, ktorí pili nápoj s horkou chuťou.

Tak už viete, čo o vás hovorí vaše obľúbené jedlo?

Článok bol pôvodne vydaný: 10.09.2013.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
kolko-cukru-by-ste-mali-denne-prijatKoľko cukru by ste mali denne prijať? med-a-jeho-pat-prospesnych-ucinkovMed a jeho päť prospešných účinkovco-sa-stane-s-vasim-telom-ked-zjete-cokoladuČo sa stane s vaším telom, keď zjete čokoládu?desat-jedal-ktore-vas-pomozu-prebuditDesať jedál, ktoré vás pomôžu prebudiť 5-alternativ-ryze-pre-tych-co-obmedzuju-sacharidy5 alternatív ryže pre tých, čo obmedzujú sacharidy
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist