InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Týchto 7 tipov vám pomôže schudnúť aj doma

Autorka: Lucka  /   4. novembra 2023
Týchto 7 tipov vám pomôže schudnúť aj doma
Ak chcete schudnúť doma, máte mnoho rôznych možností, či už ide o cvičenie alebo stravovanie. Pomocou nasledujúcich tipov môže byť pre vás tento proces o niečo ľahší, ak sa do toho chcete pustiť individuálne.

Nepotrebujete žiadne pokročilé doplnky výživy ani členstvo v posilňovni na to, aby ste dokázali znížiť svoju hmotnosť. Dá sa to aj v pohodlí vlastného domova. Čo vám k tomu pomôže?

Robte viac krokov – vždy, keď môžete, prechádzajte sa. Chôdza je podceňovaný, ale výborný spôsob, ako podporiť chudnutie v bežných podmienkach. Jedna štúdia ukázala, že ženy, ktoré sa začali každodenne prechádzať, schudli skoro 4 % telesného tuku po 30 týždňoch. Stačí, ak sa budete prechádzať 30 minút väčšinu dní týždňa.

Článok pokračuje pod reklamou


Posilňujte svaly – investujte do páru jednoručných činiek, s ktorým môžete cvičiť cviky zamerané na posilnenie svalov. Čim viac svalov máte tým ľahšie sa vám pália tuky, pretože telo využije viac energie z jedla. A nejaké kalórie spáli aj samotný silový tréning. Posilňovať sa pritom dá aj bez náčinia cvikmi, ako sú kľuky, drepy, výpady, výpony či skracovačky. Ďalej môžete fľaše naplnené vodou využiť na bicepsové zdvihy, tricepsové extenzie, tlaky na ramená a podobne.

Začnite behávať – ešte efektívnejším spôsob pálenia tukov, ako je chôdza, je beh. Je zadarmo a môžete behávať blízko svojho domova. Ak chcete behávať v súkromí, investujte do bežeckého pásu. Ak do neho toľko peňazí vraziť nechcete, môžete behať aj na mieste. Len myslíte aj na susedov, ak bývate v činžiaku na poschodí.

Cvičte intervalovo – ak hľadáte rýchlejší spôsob podporenia chudnutia cvičením, voľte vysoko intenzívny intervalový tréning, pri ktorom dokážete aj za 20 či dokonca menej (napr. tabata) minút dosiahnuť veľa – podporíte si kondíciu a páliť kalórie budete aj po docvičení.

Skúste prerušovanú hladovku – úprava stravy je ďalším základným spôsobom, ako podporiť redukciu hmotnosti. Niektorí ľudia pritom zažívajú úspechy s prerušovanou hladovkou, ktorá pozostáva typicky zo 16-hodinového pôstu a 8-hodinového obdobia jedenia, typicky v období od obeda po večeru. Nie je to však diéta vhodná pre každého a treba sa o jej nasadení najskôr poradiť s lekárom.

Vyberajte si správne jedlá – bez ohľadu na štýl stravovania, vždy sa dosiahnuť veľa obmedzením niektorých druhov jedál, ktoré podporujú priberanie, ako sú sladkosti, biele pečivo, slané pochutiny a podobne. Snažte sa obmedziť spracované jedlá a cukor, vsádzajte viac na zeleninu, ovocie, zdroje bielkovín a vlákniny. Sladené nápoje nahraďte čistou vodou a zeleným čajom.

Kvalitne spávajte – tento aspekt sa často podceňuje, no ak budete kvalitne spávať, procesy vo vašom tele budú efektívnejšie a vy budete mať viac energie na cvičenie a fyzickú aktivitu, a tiež sa budete cítiť motivovanejšie. Naopak, nedostatok spánku vedie k únave, nekvalitným tréningom a prejedaniu. Minimom by malo byť sedem a pol hodiny spánku za noc.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist