Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Motivácia 18. 08. 2019

Prestaňte byť takí unavení

ikonka
Každý druhý týždeň u nás zverejňujeme motivačné citáty a nimi sme začali aj tento týždeň. Citovali sme aj Jacka Lalanneho, zosnulého fitness poradcu a motivačného rečníka, ktorý sa dožil až 96 rokov. Týždeň tiež zakončíme s jedným jeho odkazom – prestaňte byť takí unavení!

On s týmto hlásaním síce začal ešte dávno v 20. storočí, no aj v súčasnosti sú mnohé vtedajšie problémy aktuálne. I v našej malej krajine sa často stretávame s ľuďmi, ktorí sa cítia neustále unavení. O nastupujúcej mladej generácii, čo je skutočne na zamyslenie, ani nehovoriac.

Cítite sa aj vy unavení? Ste unavení ráno, keď sa prebudíte? Ste unavení večer pred spaním? Ste unavení v priebehu dňa? Máme tu pre vás osvedčený recept od samotného pána Lalanneho. Pomôže vám zbaviť sa únavy, vďaka čomu budete opäť schopní byť aktívnejší a prežiť svoj život zmysluplne.

Prečo sú ľudia unavení? Z troch dôvodov:

1. Nedostatok cvičenia

Sú vedecké dôkazy toho, že náročný fyzický tréning je pre ľudí dobrý, no skutočne kľúčové sú v tomto ohľade miera a konzistentnosť. Inými slovami - mali by ste sa snažiť cvičiť aspoň pár minút každý deň a nie cvičiť veľa len raz za čas.

2. Prázdne kalórie

Hlavne dievčatá by sa mali pri tomto bode zamyslieť, keďže sa často sťažujú na veľký zadok a celulitídu, a pritom dokonca aj cvičia! Problémom však je, že prijímajú veľké množstvo prázdnych kalórií – zo sladených nápojov, alkoholu, sladkostí, polotovarov a podobných jedál, ktoré neobsahujú potrebné živiny, ako sú bielkoviny, vápnik, železo, vitamín A, vitamín C a vitamíny skupiny B. Ak chcete byť energetickejší, musíte upraviť aj stravu.

3. Nervové napätie

Tretí dôvod tiež vplýva na pocity únavy, no najlepšie je, že na jeho elimináciu vám postačí venovať sa prvým dvom dôvodom. Dostatočným cvičením a správnou výživou totiž posilňujete aj nervovú činnosť a dokonca vyplavujete do tela hormóny šťastia, ktoré potláčajú stres a depresie. Nič vám tak už nebude brániť v tom, aby ste sa znova cítili plní energie.

Článok bol pôvodne vydaný: 22.09.2013.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist