InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Sedemminútový tréning: Páľte tuky a budujte svaly expresne

Autorka: Lucka  /   1. 6. 2024
Sedemminútový tréning: Páľte tuky a budujte svaly expresne
Nemáte čas na poriadny tréning? Potom tu máme pre vás vysoko efektívny tréning, ktorý zvládnete odcvičiť aj v prípade, ak sa ponáhľate.

Väčšina kratších efektívnych tréningov sa pohybuje v okolí 20 minút. Tento tréning však trvá len sedem minút. Áno, aj sedem správne využitých minút dokáže podporiť chudnutie a spevňovanie svalov.

Tento tréning je založený na princípe „EMOM“, čo je skratke pre anglické „every minute on minute“. V praxi to znamená, že urobíte predpísaný počet opakovaní daného cviku len v rámci jednej minúty a zvyšok z danej minúty bude vašim oddychom. Začiatkom ďalšej minúty začnete rovnakým spôsobom cvičiť ďalší cvik.

Článok pokračuje pod reklamou


Ak teda chcete viac času na oddych, musíte daný počet opakovaní odcvičiť rýchlejšie. To zvyšuje intenzitu cvičenia. A tú zvyšujú aj kratšie prestávky, ak sa vám daný počet opakovaní až tak rýchlo odcvičiť nepodarí. V oboch prípadoch je to pre vás výhra.

Aká je skladba tohto tréningu?

V prvej minúte budete vykonávať 12 opakovaní drepov, v druhej 12 opakovaní výpadov do strany – po šesť na každú stranu. Tretia minúta bude o 12 kľukoch, štvrtá o 12 angličákoch (burpees). V piatej minúte odcvičíte horolezca (mountain climber) s 20 opakovaniami (10 každou stranou), v šiestej 10 výpadov vzad s výkopom nohy vpred (5 každou stranou) a ako posledný cvik príde na rad nožnice s 10 opakovaniami každou nohou.

Na podobnom princípe si môžete takýto tréning zložiť aj sami. Uistite sa, že v ňom budete mať cviky, ktoré spoločne precvičia celé telo.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist