Okrem pravidelného tréningu brušných svalov, kardiovaskulárneho cvičenia zameraného na pálenie tukov, kalorického deficitu v diéte ovplyvňujú cestu za tehličkami aj genetika a spánok. Na základe toho teda vieme vykonštruovať stratégie, ktoré vám pomôžu odhaliť brušné svaly v plnej paráde:
Navrhnite si komplexný tréning brucha – navrhnite si tréning brucha, ktorý budete schopní absolvovať každý týždeň dva až trikrát. Medzi dvoma tréningovými jednotkami by ste pritom mali mať aspoň deň voľna. Precvičovať by ste mali priamy brušný sval i šikmé brušné svaly a to dynamicky (skracovačky, dvíhanie nôh) i staticky (doska, bočná doska).
Cvičte s činkami aj iné partie a venujte sa kardiu – budovanie tehličiek nie je len o precvičovaní brušných svalov. Posilňovanie ostatných partií pomáha budovať svaly, ktoré zrýchľujú pokojový metabolizmus, vďaka čomu sa vám ľahšie chudne. Zároveň, k chudnutiu pomáha aj kardiovaskulárny tréning, ako je beh, cyklistika, plávanie či obyčajná chôdza.
Vhodne sa stravujte – bez obmedzenia príjmu kalórií a kalorického deficitu nikdy tehličky na bruchu neodkryjete. brušné svaly môžete trénovať koľko chcete, ale pokiaľ ide bude pokrývať vrstva tuku, nikdy ich neodhalíte. Musíte menej kalórií prijať zo stravy, ako ich vydáte aktivitou a bazálnym metabolizmom.
Pite dostatok vody – podceňovať nemožno ani pitný režim. Dehydratácia vedie k únave, poklesu výkonnosti a vytrvalosti, pričom na druhú stranu môže stimulovať chuť do jedla. Ak zase sladené a kalorické nápoje nahradíte čistou vodou, bude sa vám chudnúť ľahšie.
Majte dostatok spánku – pri chudnutí je dôležité mať pod kontrolou hormóny, ktoré súvisia so stresom a chuťou do jedla. Nedostatočný spánok vedie k obmedzeniu spaľovania tukov a podporeniu chute do jedla. Na druhú stranu, dostatočný spánok stimuluje rastový hormón, ktorý je dôležitý pre budovanie svalov a metabolizáciu tukov.
Čítať ďalší článok:
Cesta k spáleniu tukov, ktorá tak nebolí: Proteínová diéta 5/2 Zdieľať na Facebooku