SlovakFitness.sk

Pre ženy 19. 08. 2017

Joga a jej skryté výhody

ikonka
Joga je medzi ženami relatívne populárne forma cvičenia a so sebou prináša aj iné výhody ako rozvoj pružnosti, sily a rovnováhy. Pomáha aj zlepšovať stav vašej mysle a so sebou prináša aj iné výhody, na ktoré sa v tomto článku zameriame.

Lepšia nálada

Od nepamäti sa joga spájala s uvoľňovaním psychického napätia. Aj vedci Bostonskej univerzity dokázali, že ľudia, ktorí sa jej venovali 30 minút, mali v mozgu o 27 percent vyššiu úroveň chemikálie zlepšujúcej náladu ako tí, ktorí rovnaký čas venovali čítaniu knihy.

Lepšia pokožka

Stres a napätie môžu nepriaznivo vplývať aj na stav pokožky, či už sa jedná o akné alebo iné problémy. Štúdia Cornellovej univerzity odhalila, že osoby pod stresom majú nižšiu zotavovaciu odozvu pokožky a že joga, ako osvedčený eliminátor stresu, pomáha pokožke zotavovať sa rýchlejšie.

Lepší spánok

Ženy, ktoré mali problémy so spánkom, boli v Spojených štátoch amerických subjektom experimentu, ktorý sa snažil zistiť vplyv jogy na tento problém. Nakoniec sa ukázalo, že ak robili v priebehu dňa jogu a meditáciu, v noci sa kvalita ich spánku zlepšila.

Lepšie voľby jedla

Kto by nechcel žiť v svete, v ktorom nie ste svojím podvedomím nútené k sladkostiam a nezdravým jedlám. Venovanie sa joge však má podobný účinok a podľa štúdie zo Žurnálu americkej výživovej asociácie je spojené s lepšou kontrolou hmotnosti. Vedci zistili, že joga je spojená so zmysluplnejším vyberaním konzumovaných jedál.

Lepší sexuálny život

Americká štúdia zverejnená v Žurnále sexuálnej medicíny odhalila prospech jogy na zlepšenie sexuálneho života ženy. Testovacie subjekty mali meranú sexuálnu aktivitu po tom, čo sa 12 týždňov venovali cvičeniu jogy. Ženy pod 45 rokov zaznamenali najvyššie zlepšenie v kvalite orgazmu.

Článok bol pôvodne vydaný: 12.10.2013.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
chudnite-a-budujte-silu-stvortyzdnovy-treningovy-plan-pre-zenyChudnite a budujte silu: Štvortýždňový tréningový plán pre ženyako-chudnut-pocas-robenia-kazdodennych-cinnostiAko chudnúť počas robenia každodenných činností?katie-holmes-sa-zdoverila-o-jej-novom-oblubenom-treninguKatie Holmes sa zdôverila o jej novom obľúbenom tréningudostali-ste-kompliment-takto-nan-nereagujteDostali ste kompliment? Takto naň nereagujtetrening-celeho-tela-ktory-mozete-robit-hocikde-na-schodochTréning celého tela, ktorý môžete robiť hocikde na schodoch
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist