Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:
Pre ženy 24. 08. 2019

Desať krokov k silnejšiemu telu

ikonka
Pre každého človeka je dobré zdravie dôležité, no aby sme dosiahli dobré zdravie, je potrebné mať aj silné telo. Platí to aj u žien, ktorým prinášame desať krokov k vybudovaniu odolnejšieho tela.

1. Prijímajte tekutiny - tekutiny sú veľmi dôležité pre silné telo, pretože pomáhajú udržiavať rovnováhu soli v tele. Tiež je dôležité z viacerých dôvodov udržiavať telo hydratované.

2. Pravidelne cvičte - cvičenie je nevyhnutné, ak chcete mať zdravé telo. Okrem vplyvu na chudnutie a budovanie krajšej postavy posilňuje nie len svaly, ale aj kosti.

3. Plánujte jedlá - ľudia by mali pravidelne jedávať jedlá, ktoré si dopredu naplánujú, aby sa vyhli ich nadmerného príjmu a takisto, aby v nich nebolo priveľa kalórií a udržiaval sa balans potrebných živín.

4. Jedzte výživné jedlá - veľmi ľahké je podľahnúť pokušeniu siahnuť po sladkosti alebo inom jedla, ktoré v sebe nemá potrebné výživné hodnoty, no pre silné telo je dôležité prijímať jedlá, z ktorých má telo najväčší úžitok.

5. Držte sa diéty - aj keď je možno ľahké naplánovať si diétu, je ťažké dodržať ju. Ak chcete silné a zdravé telo, musíte sa jej však držať.

6. Prijímajte jedlo podľa aktivity - často ľudia jedia viac, keď sú nadšení alebo sa cítia napäto. To však nie je dobré. Človek by mal jesť viac len vtedy, ak sa aj viac hýbe, resp. športuje.

7. Obmedzte nezdravé jedlá - niekedy je veľmi ťažké kontrolovať svoje stravovacie návyky, no jedným z dôležitých krokov k silnejšiemu telu je aj obmedzenie nezdravých jedál. Nemusíte ho vylúčiť úplne, no obmedzte ho v tom lepšom prípade na jedno až dve jedla mesačne.

8. Obmedzte kofeín - kofeín by mal byť vylúčený úplne, pretože oslabuje kosti a svaly, čím vedie k oslabovaniu tela ako celku.

9. Využívajte doplnky výživy - aj ľudia, ktorí sa snažia prijímať prostredníctvom stravy všetky potrebné živiny, potrebujú niektoré látka prijať prostredníctvom doplnkov výživy. Pre celkové zdravie sú prospešné hlavne multivitamíny a minerály.

10. Vyhnite sa alkoholu a fajčeniu - fajčenie a alkohol by mali byť zo životosprávy vylúčené kompletne. Aj pasívne fajčenie škodí, a tak sa mu snažte za každú cenu vyhnúť. Okrem iných nepriaznivých účinkov cigarety a alkohol oslabujú aj svalstvo.

Článok bol pôvodne vydaný: 23.11.2013.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Môže sa hodiť: 
Sprievodca výberom tréningového plánu »

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist