SlovakFitness.sk

Pre ženy 04. 01. 2014

Chcete menej tukov? Chodievajte spať v rovnaký čas

ikonka
Ak chcete schudnúť, určite viete, že sa musíte viac hýbať a dávať si pozor na to, čo jete. Nielen cvičením, diétou a doplnkami výživy môžete maximalizovať chudnutie. Vedci totiž prišli na to, že aj kvalitný spánok môže byť u žien nápomocný.

Nová americká štúdia zistila, že ženy, ktoré chodia spať a zobúdzajú sa každý deň v rovnakom čase, majú v tele nižší podiel telesného tuku.

Profesor z Brigham Young University Bruce Bailey študoval v priebehu niekoľkých týždňov viac ako 300 žien z dvoch veľkých univerzít na západe Spojených štátov amerických a zistil, že tie s najlepšou kvalitou spánku majú aj zdravšiu váhu.

Štúdia konkrétne zistila, že spánok kratší ako 6 a pol hodiny alebo dlhší ako 8 a pol hodiny vedie k vyššiemu podielu telesného tuku a že kvalita spánku je dôležitá pre telesnú stránku žien.

Mladé ženy, ktoré mali 17 až 26 rokov, v tejto štúdii najskôr boli zmerané a odvážené a následne sa im zaznamenávala fyzická aktivita počas dňa a ich správanie súvisiaci so spánkom.

Najprekvapivejšie bolo, že vzniklo spojenie medzi konštantnosťou zaspávania a zobúdzania, a telesnou váhou. Subjekty, ktoré každý deň zaspávali a zobúdzali sa v rovnakom čase, mali nižší podkožný tuk. Tie, ktorých časy sa líšili viac ako 90 minút mali viac tuku ako tie, ktorých odchýlky boli menej ako 60 minút.

Predovšetkým čas vstávania bol spojený s chudnutím. Ponocovanie a dokonca aj dlhší spánok teda môžu urobiť väčšiu škodu, ako by sa dalo čakať. Bailey poznamenáva, že zvyk zaspávať a vstávať v rovnakom čase má pozitívny vplyv na hormóny, psychiku i fyzickú aktivitu behom dňa, čo vedie k efektívnejšiemu páleniu tukov. Zistil tiež, že najlepšia doba spánku je v tomto ohľade 8 až 8 a pol hodiny. ?

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
ake-su-necakane-symptomy-depresie-u-zienAké sú nečakané symptómy depresie u žien? ako-zacat-svoj-prvy-treningovy-program-domaAko začať svoj prvý tréningový program doma? najpopularnejsie-clanky-roka-2018-o-zenskom-fitnessNajpopulárnejšie články roka 2018 o ženskom fitnessco-je-to-cbd-olej-a-je-pre-vas-dobryČo je to CBD olej a je pre vás dobrý?pat-dovodov-preco-by-ste-mali-zacat-chodit-na-spinningPäť dôvodov, prečo by ste mali začať chodiť na spinning
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist