Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 04. 07. 2020

Ako si znásobiť kalorický výdaj?

ikonka
Vaše telo má skvelú schopnosť na niečo si zvyknúť. Niečo opakujete dlhú dobu stále dokola a vypestujete si zvyk, naučíte sa nový jazyk alebo niečo iné. V týchto prípadoch to môže byť výhodné, no pokiaľ sa jedná o tréning, také ružové to zase nie je.

Ak sa snažíte schudnúť a spáliť prebytočné tuky, vtedy táto schopnosť tela dokáže poriadne naštvať. Našťastie, existujú metódy ako efektivitu spaľovania tukov neznížiť a dokonca kalorický výdaj znásobiť. Pár z nich si teraz uvedieme.

Namiesto bežného kardia skúste HIIT

Kardio tréning v miernom tempe môže byť monotónny, ale nie len pestrosť mu dodá vysokointenzívny intervalový tréning. intervaly, počas ktorých cvičíte naplno, striedané s intervalmi v ľahšom tempe alebo s intervalmi prestávok, zvýšia aj intenzitu tréningu a v konečnom dôsledku spálite aj viac kalórií. Metabolizmus budete mať zvýšený aj niekoľko hodín po ňom.

Skombinujte tréning s činkami a kardio

Väčší kalorický výdaj pri tréningu dosiahnete tiež v prípade, že si spojíte tréning s činkami s kardiovaskulárnym tréningom. Je to možné viacerými spôsobmi. Buď si najskôr cvičíte s činkami a potom na konci tréningu zaradíte kardio, prípadne vypĺňate prestávky medzi sériami aeróbnou aktivitou (skoky cez švihadlo, beh na mieste, rotoped...) alebo si z tréningu s činkami urobíte kardio. Budete cvičiť cviky po sebe s ľahšími váhami, ale bez prestávky v rámci jedného kola. V jednom kole môže byť päť až osem cvikov (môže byť aj viac, ak zvládnete) a kolo niekoľkokrát zopakujete.

Skúste explozívne cviky

Viac energie vynaložíte aj pri cvikoch, ktoré sa vykonávajú explozívne. Poznáme ich aj pod názvom plyometrické. Aj obyčajnú kľuky môžete na takýto druh cviku premeniť veľmi ľahko. Stačí sa vytlačiť maximálne explozívne tak, aby ste sa vo vrchnej pozícii rukami nedotýkali podlahy. Skúsenejšie cvičenkine zvládnu rukami aj tlesknúť. Drepy sa môžu premeniť na drepy s výskokom.

Pri cvičení s činkami využite supersety

Ak chcete zvýšiť výdaj energie pri cvičení s činkami, neznamená to, že musíte predĺžiť svoj tréning. Intenzitu možno zvýšiť aj zachovaním jeho objemu rak, že dva cviky vykonáte bez prestávky. Ide o tzv. supersety alebo supersérie. Ani tam nie sú limity, pretože môžete skúsiť aj gigantické série, v ktorých robíte tri až štyri cviky po sebe bez prestávky. Okrem väčšej intenzity vám aj ušetria čas.

Trochu to premiešajte

Ako sme už v úvode písali, telo sa ľahko adaptuje. Práve preto by ste mali svoj tréning z času na čas obmeniť. Meňte cviky, meňte poradie, počet sérií a opakovaní. Nové impulzy v kardio tréningu zase môžete docieliť tým, že aspoň jeden deň v týždni budete robiť odlišný druh kardia. Ak robíte týždenne bežne tri kardio tréningy, tak v druhom zvýšte intenzitu oproti prvému a v treťom čas cvičenia oproti druhému. Tieto zmeny zaistia, že vaše telo bude naďalej „zmätené“.

Článok bol pôvodne vydaný 01.03.2014.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist