Tréning

Dvojmesačný tréningový plán pre začiatočníkov

15. augusta 2019
Dvojmesačný tréningový plán pre začiatočníkov
Raz za čas sa aj človek, ktorý mal doteraz v živote fitness v poslednom rade záujmu, rozhodne, že sa pokúsi urobiť niečo so svojím telom. Ak aj vy chcete nabrať svaly alebo schudnúť a ste začiatočníkom, prinášame vám program na dva mesiace, ktorý vám to pomôže dosiahnuť. Bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena.

Stáva sa, že keď si začiatočník začne hľadať cestu, ako trénovať, zaplaví ho veľký počet informácií a vznikne z toho chaos. My prinášame jednoduchý plán, počas ktorého budete osem týždňov robiť tri tréningy týždenne, ktorých jadrom budú základné cviky.

Ešte pred začatím si dajte záväzok, že tých osem týždňov vydržíte. Snažte sa trénovať sústavne a nevynechávajte tréningy. Cvičiť môžete napríklad v pondelok, stredu a piatok, ale nemusíte sa báť cvičiť aj každý druhý deň. Len striedajte nasledujúce tréningy.

Tréning A
Drepy 3 5-6
    Tlaky s jednoručkami na šikmej lavici 3 8
    Príťahy jednoručky v predklone 3 10
    Výpady vzad s jednoručkami 3 10
    Dvíhanie nôh v ľahu 3 20
Farmárska chôdza s jednou jednoručkou 3 20 metrov (na každú stranu)

Tréning B
    Benčpres 3-4 5-6
    Zhyby 3-4 5-6
    Mŕtve ťahy 3 8
    Tlaky na ramená s jednoručkami 3 8
    Veslovanie 3 10
    Skracovačky (so záťažou) 3 8-12
Farmárska chôdza 3 20 metrov

Tréning C
Mŕtve ťahy 3-4 5-6
Superséria:
    Tlaky na ramená s jednou jednoručkou 3 8 (každá strana)
    Drepy na široko 3 10
    Príťahy veľkej činky v predklone 3 6-8
    Vytáčanie trupu v ľahu 3 10 (na každú stranu)
Waiter walks (video) 3 30 metrov (každá strana)

Striedajte plány A, B a C a držte sa plánu osem týždňov. Potom môžete zhodnotiť svoje výsledky. Podporte tréning aj kvalitnou stravou a pridanie svalovej hmoty alebo spálenie nadbytočných tukov, sa stane realitou.

Letný režim, pôvodne z : 03.04.2014.