Tréning

Vypracujte si brucho fitness modela!

25. júla 2019
Vypracujte si brucho fitness modela!
Profesionál z federácie IFBB a známy fitness model Tobias Young pre americký magazín MuscleMag zdieľal tajomstvá svojho brušného svalstva, ktoré môžu poskytnúť užitočné informácie aj pre vašu snahu vybudovať si tehličky.

Čo treba na to, aby ste vybudovali brucho fitness modela? V prvom rade treba spomenúť, že je na to veľmi dôležitá diéta. „Ak sa nestaráte o svoju diétu, budete mať určite ťažšie vidieť svoje brušné svaly,“ konštatuje Young.

Tobias si tréning brucha príliš nekomplikuje. Behom jednej tréningovej jednotky robí len dva až tri cviky. Vždy je jeden zameraný na dolnú časť rušných svalov, druhý na hornú a tretí na šikmú. Zloženie cvikov pravidelne strieda. Často trénuje s dodatočnou záťažou a intenzitu zvyšuje technikami ako sú supersérie, zhadzované série či „rest-pause“.

Brucho precvičuje trikrát do týždňa a šesťkrát sa venuje aj kardio tréningu, ktorý je dôležitou súčasťou v snahe získať vytúžene tehličky. Young preferuje kardio v miernom tempe, ktoré trvá niekedy až 45 minút. Tréningy, ktoré strieda, môžu vyzerať nasledujúco:

Tréning brucha č. 1
Skracovačky 4 25, 25, 20, 20
Obrátené skracovačky 4 25, 25, 20, 20
Šikmé skracovačky 4 35, 35, 30, 30

Tréning brucha č. 2
Dvojité skracovačky 3 30, 30, 25
Doska 3 1 minúta
Bicykel 3 20, 20, 20

Tréning brucha č. 3
Skracovačky na fitlopte 3 30, 30, 30
Vytáčanie trupu 2 50
Skracovačky na šikmej lavičke 4 30, 25, 20, 15

Tréning brucha č. 4
Dvíhanie vystretých nôh vo vise 4 do zlyhania
Príťahy kolien vo vise 4 do zlyhania
Bočné príťahy kolien vo vise 3 25, 25, 25

zdroj: MuscleMag

Letný režim, pôvodne z : 01.05.2014.