InstagramFacebookYoutube
Výživa

Výhody červeného vína

05. júla 2022
Výhody červeného vína
Alkohol síce vo všeobecnosti tie je ničím pozitívnym pre ľudí, ktorí sa snažia zostať zdraví a pravidelne cvičia, no jeden z opojných mokov je predsa výnimkou. Víno, a predovšetkým červené, si získava veľa pozornosti aj preto, že je zdravou formou alkoholu.

Červené víno môže slúžiť ako prevencia pred srdcovocievnymi ochoreniami, ničiteľ voľných radikálov, nástroj na obmedzenie zápalov a dokonca znižuje riziká niektorých druhov rakoviny. Samozrejme, ak sa pije v miere. Tu sú jeho výhody pre naše zdravie:

Červené víno prospieva srdcu

Najrozšírenejšou výhodou červeného vína je jeho vplyv na srdcovocievne zdravie. Konkrétne znižuje riziko arteosklerózy a prečisťuje cievy. Okrem toho znižuje krvný tlak a bráni vzniku krvných zrazenín. Za všetko sú zodpovedné fenolické látky, hlavne flavonoidy.

Článok pokračuje pod reklamou


Červené víno znižuje cholesterol

Okrem toho, že srdcu prospieva priamo, dokáže červené víno aj znížiť hladinu zlého cholesterolu. To však nie je v súvislosti s cholesterolom jediná dobrá správa. Ten dobrý druh cholesterolu totiž podporuje, čo vedie k ešte väčšej ochrane ciev a srdca.

Červené víno prospieva mozgu

Najväčšou hrozbou nášho mozgu sú voľné radikály a červené víno ich neutralizuje. preto pozitívne vplýva aj na vaše kognitívne funkcie a lepšiu funkciu mozgu v neskoršom veku. Takisto prechádza mŕtvici, pretože tiež chráni neuróny. Dokonca znižuje riziko Alzheimerovej choroby.

Červené víno chráni zuby

Červené víno chráni zuby tým, že predchádza zubným kazom. Tento efekt dosahuje tým, že ničí baktérie, ktoré obývajú ústa a metabolizujú cukry do kyseliny mliečnej. Tá demineralizuje zuby a to vedie ku kazom. Týchto baktérií sa ťažko zbavuje, pretože formujú vrstvu, ktorá ich chráni. Červené víno ju však vie rozložiť.

Červené víno prospieva pokožke

Rovnako ako všetky antioxidanty, aj polyfenoly v červenom víne majú prospešné účinky na našu pokožku tým, že eliminujú voľné radikály, ktoré ju poškodzujú. Vďaka tomu budete dlhšie vyzerať mlado a aj sa tak cítiť. Resveratrol dokonca chráni pred rakovinou kože, čo potvrdilo už niekoľko výskumov.

Červené víno bojuje proti starnutiu

Okrem toho, že červené víno ponechá vašu pokožku dlhšie mladšiu, proti starnutiu bojuje aj tým, že chráni srdce, znižuje riziká rakoviny a bráni kognitívnemu zostupu vznikajúcemu z demencie či Alzheimerovej choroby. Resveratrol dokonca môže byť schopný aktivovať gény, ktorá predĺžia váš život a aj vo vyššom veku sa vďaka ním budete cítiť dobre. ?

Letný režim, pôvodne z 13.06.2014.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist