InstagramFacebookYoutube
Motivácia

Výhovorky vás vo fitness vyjdú draho

13. augusta 2023
Výhovorky vás vo fitness vyjdú draho
Možno to nie je váš prípad, ale možno aj je. Možno ste len boli svedkami toho, ako sa to niekomu stalo a obávate sa, že sa to stane aj vám. Tento článok vám ukáže, aká je cena výhovoriek, ktoré sa využívajú na to, aby človek vynechal tréning alebo zhrešil vo svojej diéte.

Čím viac ľudí so záujmom k cvičeniu poznáte, tým je pravdepodobnejšie, že ak sa to nestalo vám (čo je tiež dosť pravdepodobné), tak ste boli svedkami toho, ako niekto vynechal jeden tréning, potom druhý a nakoniec od cvičenia upustil.

Je veľmi jednoduché ospravedlniť jeden vynechaný tréning a dokonca aj dva či tri. Ale všetko začína tam bez toho, aby ste si to pri prvých dvoch či troch vynechaných tréningoch uvedomili. To isté platí aj vo výžive. Ani sa nenazdáte a máte problém dostať sa naspäť k cvičeniu.

Článok pokračuje pod reklamou


Existujú ľudia, ktorí majú so sústavnosťou problém už od začiatku. Sú však aj takí, ktorí môžu aj roky byť disciplinovaní, no zrazu z nejakého dôvodu začnú vynechávať tréningy, začnú flákať výživu a ešte si to dokonca aj vedia racionálne odôvodniť. Na rad prichádzajú aj výhovorky. Samozrejme, vy za to nemôžete. Môže za to niekto iní, niečo iné...

Mali by ste však okamžite prestať s výhovorkami, pretože ich cena je vysoká. Uvedomíte si to po niekoľkých mesiacoch nedisciplinovanosti a nesústredenosti na tréning a výživu. Začnete za to platiť stratou kondičky, priberaním, stratou sily a energie, znížením kvality spánku a podobne. Stojí to za to?

Pokúste sa vydržať a nevyhľadávajte výhovorky. Dobre, niečo vám do toho skončilo, tak jeden vynechaný tréning neublíži. Plánovaná týždenná prestávka na regeneráciu takisto. Ale snažte sa nevynechávať neplánovane viac ako jeden tréning v rade a robte všetko preto, aby ste aj ten absolvovali, pokiaľ môžete. ľahko sa totiž od cvičenie upúšťa, no ťažko sa potom opäť vracia do zabehnutého kolotoča.

Letný režim, pôvodne z 06.07.2014.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist