Čím viac ľudí so záujmom k cvičeniu poznáte, tým je pravdepodobnejšie, že ak sa to nestalo vám (čo je tiež dosť pravdepodobné), tak ste boli svedkami toho, ako niekto vynechal jeden tréning, potom druhý a nakoniec od cvičenia upustil.
Je veľmi jednoduché ospravedlniť jeden vynechaný tréning a dokonca aj dva či tri. Ale všetko začína tam bez toho, aby ste si to pri prvých dvoch či troch vynechaných tréningoch uvedomili. To isté platí aj vo výžive. Ani sa nenazdáte a máte problém dostať sa naspäť k cvičeniu.
Existujú ľudia, ktorí majú so sústavnosťou problém už od začiatku. Sú však aj takí, ktorí môžu aj roky byť disciplinovaní, no zrazu z nejakého dôvodu začnú vynechávať tréningy, začnú flákať výživu a ešte si to dokonca aj vedia racionálne odôvodniť. Na rad prichádzajú aj výhovorky. Samozrejme, vy za to nemôžete. Môže za to niekto iní, niečo iné...
Mali by ste však okamžite prestať s výhovorkami, pretože ich cena je vysoká. Uvedomíte si to po niekoľkých mesiacoch nedisciplinovanosti a nesústredenosti na tréning a výživu. Začnete za to platiť stratou kondičky, priberaním, stratou sily a energie, znížením kvality spánku a podobne. Stojí to za to?
Pokúste sa vydržať a nevyhľadávajte výhovorky. Dobre, niečo vám do toho skončilo, tak jeden vynechaný tréning neublíži. Plánovaná týždenná prestávka na regeneráciu takisto. Ale snažte sa nevynechávať neplánovane viac ako jeden tréning v rade a robte všetko preto, aby ste aj ten absolvovali, pokiaľ môžete. ľahko sa totiž od cvičenie upúšťa, no ťažko sa potom opäť vracia do zabehnutého kolotoča.
Letný režim, pôvodne z 06.07.2014.
Čítať ďalší článok:
Tréning chrbta, ktorý stačí cvičiť raz týždenne Zdieľať na Facebooku