Kulturistika

Kulturistov čaká predposledná šanca kvalifikovať sa na Olympiu

02. augusta 2014

September sa blíži a s ním aj vyvrcholenie kulturistickej sezóny. Dnes sa v kalifornskom Sacramente uskutoční premiérový ročník Golden State Grand Prix, ktorý predstavuje predposlednú šancu získať pozvánku na „posvätnú“ Mr. Olympiu.

Organizátori pripravili súťaž v troch kategóriách – kulturistika mužov v kategórii open, physique žien a physique žien masters. Kulturistická súťaž bude bojom aj o 20 000 amerických dolárov a zapoja sa doň aj viaceré zvučné mená.

Na štartovacej listine sa nachádza 13 mien, z ktorých tie najzvučnejšie predstavujú Toney Freeman, Johnie Jackson či Essa Obaid. Na triumf si brúsi zuby aj JoJo Ntiforo, ktorý skončil druhý na Wings of Strength v Chicagu.

Do súťaže sa údajne chcel prihlásiť aj ďalší známy kulturista Victor Martinez, no ten na štartovacej listine chýbal a nebol na ňu dopísaný ani počas piatkovej prezentácie. Najbližšie sa tak predstaví o týždeň v Tampe.

Štartovacia listiny kulturistov na Golden State Grand Prix:
Santana Anderson, Mohamad Bannout, William Bonac, Toney Freeman, Johnnie Jackson, Kenneth Jackson, Manuel Lomeli, An Nguyen, JoJo Ntiforo, Essa Obaid, Manuel Romero, Akim Williams, Brian Yersky.

Kto je kto?

Santana Anderson
Vek: 34 rokov, Krajina: Kanada, Najväčší úspech: Mr. Canada roku 2010

Mohamad Bannout
Vek: 37 rokov, Krajina: Libanon, Najväčší úspech: 7. miesto na Ironman Pro 2009

William Bonac
Vek: 32 rokov, Krajina: Holandsko, Najväčší úspech: 2. miesto na Australian Pro 2014

Toney Freeman
Vek: 47 rokov, Krajina: USA, Najväčšie úspechy: Víťaz Europa Supershow 2006, 2008 a 2011, Ironman Pro 2007, Sacramento Pro 2007, Tampa Bay Pro 2008

Johnnie Jackson
Vek: 43 rokov, Krajina: USA, Najväčšie úspechy: Víťaz Montreal Pro 2006, Atlantic City Pro 2007, FIBO Power Pro Germany 2012

Kenneth Jackson
Vek: 36 rokov, Krajina: USA, Najväčší úspech: Víťaz IFBB North American Championships 2011

Manuel Lomeli
Vek: 36 rokov, Krajina: Mexiko, Najväčší úspech: 6. miesto na Chicago Pro 2012

An Nguyen
Vek: 29 rokov, Krajina: USA, Najväčší úspech: 3. miesto na Chicago Pro 2012

JoJo Ntiforo
Vek: 39 rokov, Krajina: USA, Najväčší úspech: 2. miesto na Chicago Pro 2014

Essa Obaid
Vek: 34 rokov, Krajina: Spojené arabské emiráty, Najväčší úspech: 2. miesto na Europa Supershow 2013

Manuel Romero
Vek: 32 rokov, Krajina: Venezuela, Najväčší úspech: 7. miesto na Tampa Pro 2013

Akim Williams
Vek: 29 rokov, Krajina: USA, Najväčší úspech: Víťaz IFBB North American Championship 2013

Brian Yersky
Vek: 32 rokov, Krajina: USA, Najväčší úspech: Víťaz NPC Nationals 2012

Súťaž bude prebiehať v noci zo soboty na nedeľu. V nedeľu ráno vám z nej prinesieme sumár.