InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Začnite pracovať na tele do bikín už teraz

Autorka: Lucka  /   13. decembra 2014
Začnite pracovať na tele do bikín už teraz
Ešte máme ďaleko od obdobia, kedy sa budete preháňať po pláži alebo na kúpalisku v plavkách. Je však vhodný čas na to, aby ste začali na svojom tele pracovať, aby ste si vypracovali postavu do bikín bez stresu.

Tréning je dôležitý, ale keďže budeme chcieť trochu upraviť aj hmotnosť, resp. podiel tuku, tak sa treba sústrediť aj na zlepšenie výživy. A práve na tú sa v tomto článku zameriame. Prinášame vám tipy, ktoré sa vám budú hodiť ako doplnok k pravidelnému cvičeniu, najlepšie aeróbnemu aj silovému.

Základom vašej výživy, ktorý urýchli vaše pokroky, by sa mal stať cieľ prijať denne 1500 kalórií. Ak sa spoliehate, že schudnete len diétou, tak jedzte menšie porcie, na aké ste zvyknuté. Čím menej kalórii spáliť cvičením, tým menej ich môžete prijať stravou.

Článok pokračuje pod reklamou


Dôležité je taktiež dodržiavať pitný režim a vyhýbať sa dehydratácii, ktorá vplýva na funkcie vášho tela a spomaľuje vaše pokroky. Odporúčame piť iba čistú vodu, ktorú si môžete dochutiť citrónom. Alebo si urobte zelený čaj či vypite kokosovú vodu. Určite treba povedať nie alkoholu a sladeným nápojom.

Veľké nie platí aj pre žuvačky. A to aj bez ohľadu na to, či sú s cukrom alebo bez cukru. Po ich vyžúvaní budete hladné a navyše, do tela sa dostávajú aj molekuly vzduchu, ktoré spôsobia zbytočné nadúvanie v oblasti trupu.

Zakazovať už nič nebudeme. Odporúčame však konzumovať jedlá, ktoré sú farebné. Keď začnete byť hladné, siahnite po fialovej kapuste, červených rajčinách, zelenej uhorke, žltej paprike a podobne. A na záver zaujímavý poznatok z jednej štúdie – strava založená na rastlinných jedlách urýchľuje proces chudnutia. Samozrejme, nemusíte sa mäsa a mliečnych výrobkov vzdať úplne.

Ideálne je začať cestu za telom do bikín už teraz a to na všetkých frontoch. Dajte si do poriadku stravu, začnite sa venovať aeróbnemu cvičeniu, ktoré sa sústredí hlavne na spaľovaniu tukov, ale nezabúdajte ani na cvičenie s činkami, ktorými budujete svalovú hmotu. Okrem toho, že sa vám spevnia svaly, ich väčšie množstvo uľahčuje spaľovanie tukov a udržiavanie fit postavy.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2022 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist