InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

5 dôvodov, prečo rýchle chudnutie nefunguje

Autorka: Lucka  /   09. júla 2022
5 dôvodov, prečo rýchle chudnutie nefunguje
Ak túžite schudnúť, určite nesiahnite po jednej z tých zázračných rýchlych diét. Z krátkodobého hľadiska fungovať môžu, ale z dlhodobého nie. Navyše, extrémne diéty môžu byť zárodkom negatívnych následkov.

Kľúčové pri cesta za vysnívaným telom je disciplinované stravovanie a pravidelné cvičenie. Dôležité nie je hľadať rýchle riešenia a skratky, ale vybudovať si nový životný štýl, ktorý vás privedie k telu snov a zároveň posilní vaše zdravie.

Ak ešte nie ste presvedčené o tom, že treba zmenu v životnom štýle, tak si prečítajte nasledujúcich päť dôvodov, prečo rýchle chudnutie nefunguje:

Článok pokračuje pod reklamou


1. Nie je to správna cesta
Ak sa sústredíte len na to, aby ste rýchlo schudli, potom to naozaj nepotrebujete robiť. Musíte sa sústrediť na to, aby ste znížili podiel telesného tuku vo vašom tele. Nesústredíte sa na váhu, ale tukové zásoby. A na to, aby ste v tomto smere zmenili svoje telo, potrebujete dlhodobý program (tréningový i výživový) a trpezlivosť.

2. Zoznámite sa s Jojom
Nie s naším šéfredaktorom, ale s Jojo efektom. Ak totiž chcete dosiahnuť krátkodobé výsledky s rýchlym chudnutím, ste na správnej ceste k tomu, aby ste po skončení diéty schudnuté kilá pribrali naspäť a dokonca možno aj nabrali nejaké to kilo navyše.

3. Spomalíte si metabolizmus
Ak zrazu prestanete prijímať dostatok potravy, vaše telo sa začne brániť. Prepne sa do stavu, v ktorom spomalí metabolizmus, aby dokázalo telo dlhšie vydržať zo svojich zásob energie. Ak v tom budete naďalej pokračovať, budete mať s chudnutím čoraz väčšie problémy.

4. Imunitný systém bude oslabený
Ak budete aplikovať takéto drastické diéty niekoľkokrát, môžete si oslabiť imunitný systém a vytvoriť základy pre rôzne druhy zdravotných komplikácií, pretože si výrazne zaťažujete nervový systém. Pri takýchto diétach navyše nie sú ničím výnimočným bolesti hlavy či podráždenosť.

5. Rýchla strata hmotnosti aj svalov
Ak schudnete desať kilogramov v priebehu jedného týždňa s výrazným obmedzením príjmu kalórií a bez cvičenia, potom prevažne prídete o svalovú hmotu a vodu. Pritom najlepší spôsob, ako urýchliť metabolizmus, je budovaním svalovej hmoty.

Letný režim, pôvodne z 10.01.2015.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist