InstagramFacebookYoutube
Pre ženy

Skvelé tipy pre každú ženu, ktorá rada beháva

29. júla 2023
Skvelé tipy pre každú ženu, ktorá rada beháva
Máte v obľube behávanie? Ak áno, potom si prečítajte tento článok, aby ste pozdvihli svoje tréningy na vyššiu úroveň. Tieto skvelé tipy vám pomôžu bez ohľadu na to, či behávate vonku alebo na bežeckom páse.

Ak chcete behávať efektívnejšie, maximalizovať svoj potenciál, zvýšiť rýchlosť a výdrž, potom nasledujte týchto sedem tipov:

1. Kopec je váš priateľ
Behanie do kopca môže byť spočiatku výzvou, no je veľmi dobrým nástrojom, ako vo všeobecnosti zlepšiť svoj beh. Do kopca behajte s kratšími krokmi a dynamicky, kým pri behu dole kopcom robte dlhšie kroky a uvoľníte svoje ruky.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Navštevujte posilňovňu
Posilňovanie zlepší vaše bežecké schopnosti. Stačí, keď sa činkám budete venovať trikrát týždenne asi osem týždňov a zlepší sa efektívnosť a vytrvalosť vášho behania. Dokázali to aj nórski vedci.

3. Venujte sa plávaniu
Aj plávanie spôsobí, že sa stanete lepšou bežkyňou. Behaním budujete predovšetkým silu hornej časti tela, vďaka čomu budú vaše ruky pracovať lepšie aj pri behu. Znížite aj riziko zranenia a prispejete k budovaniu alebo udržovaniu kondície.

4. Behajte efektívnejšie
Keď beháte, nevykračujte príliš dopredu. Tým iba rýchlejšie miniete svoju energiu. Mali by ste mať vystreté telo jemne naklonené vpred. Keď budete cítiť, že padáte, mal by vám potom stačiť len kratší krok na to, aby ste sa udržali hore. Taký krok by mal byť aj ideálny bežecký.

5. Pite veľa vody
Dostatočná hydratácia organizmu je pre bežcov kľúčová. Ak behávate kratšie vzdialenosti, najlepšia voľba je čistá voda. Ak behávate dlhšie ako hodinu, mali by ste voliť športové nápoje, ktoré vám pomôžu doplniť do svalov glykogén a oddialiť pocity vyčerpania.

6. Doprajte si oddych
Počúvajte svoje telo a keď sa cítite zle, vaše telo je boľavé a unavené, tak si zoberte deň voľna. Iba vy viete, či bolesť je výsledkom dobrého tréningu, alebo vám telo hovorí, aby ste spomalili.

7. Na dovolenke behajte na pláži
Vždy, keď máte možnosť behať na piesku, využite ju. Behanie na pláži vyžaduje o 1,6-krát viac energie ako behanie na pevnom povrchu. Vďaka tomu tak môžete zlepšiť svoju rýchlosť i vytvarovať svaly nôh.

Letný režim, pôvodne z 06.06.2015.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2023 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist