Tlaky na ramená s veľkou činkou

« Všetky cviky tejto partie
Hlavný zapojený sval: Ramená
Ďalšie zapojené svaly: Tricepsy
Potrebná výbava: Veľká činka

Vplyv na hmotu: Veľmi dobrý
Vplyv na tvarovanie: Dobrý
Hodnotenie cviku: 9/10

Prevedenie cviku: Sadneme si na lavičku, vystrieme chrbát, pevne sa chodidlami zaprieme o podlahu a chytíme nadhmatom veľkú činku asi na šírku ramien, prípadne o trochu širšie. V počiatočnej polohe dlane smerujú od tela a činka ja umiestnená na úrovni brady (1). Pomaly ju vytláčame nad hlavu a v hornej polohe sa snažíme lakte neprehýbať (pre možnosť poranenia) (2). Rovnakou trajektóriou sa kontrolovaným pohybom vrátime do pôvodnej polohy, aby sme dokončili jedno opakovanie cviku.

Poznámka: Cvik môžeme vykonávať aj v stoji. Namiesto veľkej činky môžeme použiť aj EZ tyč (viď. video).