InstagramFacebookYoutube

Tlaky s jednoručkami na šikmej lavici (hlavou dole)


« Všetky cviky tejto partie
Hlavný zapojený sval: Hrudník
Ďalšie zapojené svaly: Ramená, tricepsy
Potrebná výbava: Jednoručky, šikmá lavička

Hodnotenie cviku: 9/10

Prevedenie cviku: Nadhmatom uchopíme do rúk jednoručky, zdvihneme ich k hrudníku a ľahneme si na šikmú lavičku. Nohy máme zafixované a hlava je mierne pod ich úrovňou. Jednoručky teraz umiestnime tak, že dlane smerujú vpred, palce k sebe a činky sú po stranách tela vo výške jemne nad úrovňou hrudníka. Ruky sú v lakti pokrčené a predlaktie je v kolmici s podlahou (1). Následne s výdychom jednoručky vytláčame hore tak, že lakte smerujú od tela až pokým nie sú ruky vystreté (2). Do počiatočnej pozície sa vraciame kontrolovaným pohybom spolu s nádychom až pokým necítime ľahšie natiahnutie v prsom svalstve.



Najnovšie články

Tréning hokejistu: Ako zrýchliť korčuľovanie mimo ľadu?

Tréning hokejistu: Ako zrýchliť korčuľovanie mimo ľadu?

Máte zápchu? Týchto sedem vecí určite nerobte!

Máte zápchu? Týchto sedem vecí určite nerobte!

Veľká činka pomôže rozvinúť biceps aj žene

Veľká činka pomôže rozvinúť biceps aj žene

Granátové jablko – granát proti voľným radikálom

Granátové jablko – granát proti voľným radikálom

Ďalšie články

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2025 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist