Tricepsové extenzie na kolenách

Ďalšie zapojené svaly: -
Potrebná výbava: Kladka

Hodnotenie cviku: 9/10

Prevedenie cviku: Lavičku umiestnime pred hornú kladku. Uchytíme rovnú tyč kladky (alebo lanový adaptér) nadhmatom a pokľakneme na zem pred lavičku. Ruky umiestnime na lavičku tak, že sa jej dotýkajú oba lakte. Chrbát máme vytretý a hlavu dole. Tyč a predlaktia máme v počiatočnej pozícii za hlavou (1). Následne s výdychom sťahujeme kladku dole až pokým sa predlaktia nedotýkajú lavičky. Pohýb vychádza z lakťového kĺbu, nadlaktím nehýbeme (2). Následne sa s nádychom vrátime do počiatočnej polohy.