Päť vecí, ktoré by ste nemali robiť, ak chcete mať veľký hrudník:
1. Nepreceňujte tlaky s veľkou činkouBenčpres je veľký a obľúbený cvik. Často sa však pri budovaní svalov hrudníka preceňuje. A práve preto túto chybu spomíname ako prvú. Nekoncentrujte a pri tréningu hrudníka len na tlaky s veľkou činkou. Zapojte do tréningu jednoručné činky, meňte sklony lavičky, cvičte rozpažovania, pullovery, využívajte kladku, bradlá. Robte jednoduché kľuky. Budete tak robiť lepšie pokroky a znížite šancu preťaženia ramien, ktoré by mohlo viesť až k poraneniu.
2. Nebuďte v nesprávnej polohe
Pre maximalizovanie výsledkov je u každého cviku dôležité poznať správnu techniku jeho prevedenia. Dôležité je aj byť v tej správnej polohe. Naučte sa ju. Pri benčprese musíte mať nohy pevne na zemi, jemný oblúk v spodnej časti chrbta a lopatky pri sebe.
3. Nezabúdajte na negatívnu fázu opakovania
Chyba, ktorá sa robí pri skoro každej svalovej skupine, vás uberá o pokroky aj pri tréningu prsného svalstva. Nie je všetko len o vytlačení činky. Musíte ju aj pomaly a kontrolovane spustiť do počiatočnej polohy. Ak pri tejto negatívnej fáze opakovania jednoducho činku rýchlo spustíte dole, prídete o výrazný stimul svalstva. Čím bude pohyb pomalší, tým viac ho stimulujete.
4. Neignorujte správny rozsah pohybu
Pri cvičení za účelom budovania svalovej hmoty nejde len o to, aby ste váhu dostali z pozície A do pozície B a naspäť. Musíte svaly precítiť. A aj pri cvikoch na hrudník musíte vedieť, aký rozsah pohybu máte dodržiavať. Musíte sa snažiť o to, aby ste v nich cítili svalovú napätie. Ak sa cviky naučíte vykonávať bez toho, aby ste o napätie prišli, uvidíte hlavne pri hrudníku značné pokroky.
5. Neobmedzujte sa na nízky počet opakovaní
Mnoho ľudí sa rado predvádza, a tak ukazujú, akí sú silní a zbytočne používajú ťažké váhy, s ktorými urobia jedno, dve či tri opakovania. Egom však kvalitný hrudník nevybudujete. Raz za čas môžete absolvovať tréning, v ktorom budete robiť malé množstvo opakovaní, ale inak by ste mali hrudník precvičovať v rozsahu 6 až 12 korektne vykonaných opakovaní.
Čítať ďalší článok:
Cvičenie by mohlo pomôcť ľuďom s demenciou Zdieľať na Facebooku