Keď sa človek cíti sebaisto, cíti sa emocionálne lepšie a to sa odzrkadlí aj na kvalite jeho života, správaní a vzťahoch, či už pracovných alebo súkromných. Akými spôsobmi však cvičenie pomáha? Týmito ôsmimi:
1. Kontrola hmotnosti - ak pravidelne cvičíte a podporíte to zdravou výživou, pravdepodobne ste štíhli. A čím lepšie vyzerá vaše telo v zrkadle, tým istejšie sa samozrejme cítite.
2. Lepšia nálada - cvičenie vplýva na uvoľňovanie serotonínu a dopamínu, ktoré zlepšujú náladu jedinca a znižujú nervozitu a stres. Lepšia nálada sa odrazí aj na vyššej sebadôvere.
3. Silné srdce - cvičenie posilňuje aj srdce a znižuje riziko ochorení s ním súvisiacich. Čím menej zdravotných chorôb človeka postretne, tým menej pocitov menejcennosti nadobudne.
4. Lepšia kondícia - pravidelným cvičením získavate kondíciu, ktorá vám pomôže prekonávať prekážky v bežnom živote. Ľahšie budú pre vás rôzne fyzické činnosti, čo vzbudí pocity toho, že ste schopnejší.
5. Vyššia energia - ak vám chýba energia, neurobíte veľa vecí a to sa odrazí na vašich pocitoch. Ak máte dostatok energie a ste produktívni, cítite sa lepšie, sebavedomejšie. Cvičenie telu energiu dodáva.
6. Lepší spánok - pravidelným cvičením sa zlepšuje aj kvalita spánku. Ten je dôležitý pre fyzické i duševné zdravie a je jedným z hlavných faktorov toho, ako sa cítite. Ak sa nevyspíte, nebudete si dostatočne veriť pred skúškou či pracovným stretnutím.
7. Mentálny reštart - cvičenie vám umožní prečistiť myseľ. Je to forma meditácie a dokáže vám zmeniť vyhliadky z pesimistických na pozitívne. Tiež zlepšuje koncentráciu.
8. Pocity sebazdokonaľovania - cvičenie je len o jednej osobe – o vás. A keď vidíte, že vďaka nemu robíte pokroky, budete mať pocit úspechu. Ak cvičíte dlhodobo, viete, že ste disciplinovaní, usilovní a starostliví. To vám dodá veľkú dávku sebaistoty.
Čítať ďalší článok:
Časovo nenáročný tréning, ktorý môžete cvičiť aj doma Zdieľať na Facebooku