SlovakFitness.sk

Tréning 26. 02. 2018

Aké výhody v sebe skrývajú výpady?

ikonka
Výhody známeho cviku na nohy nekončia pri posilňovaní a tvarovaní vašich dolných končatín. Výpady vám ponúkajú aj ďalšie prospešné účinky, ktoré si možno bežne neuvedomujete.

V kvalitnom tréningu nôh by nemali chýbať drepy. Tento nekorunovaný kráľ cvikov na spodnú časť tela však trochu neférovo zatieňuje výpady, ktoré sú tiež fantastickým cvikom. Medzi štyri ich silné stránky patria:

1. Cielenie viacerých svalov a zvyšovanie ich sily
Je zrejmé, že týmto cvikom precvičíte najmä lýtka, svaly stehien a sedacie svaly. Výpady však prispievajú aj k posilňovaniu stredu tela a stabilizačných svalov. Ich pravidelným cvičením posilňujete svoje kosti, budujete lepšiu vytrvalosť napríklad pre športy a dokonca zlepšujete svoje mentálne schopnosti (koncentráciu).

2. Zlepšenie pružnosť svalov
Výpady dokážu zlepšovať pružnosť vašich svalov, a to hlavne bedrového ohýbača. Pri robení výpadu nútite tento sval k natiahnutiu. V modernej dobe je to mimoriadne cenné, pretože to kompenzuje sedavý spôsob života a chráni vás pred bolesťami chrbta, najmä v oblasti krížov.

3. Zlepšenie rovnováhy a koordinácie
Tento cvik patrí medzi tie, pri ktorých sa pohyb vykonáva unilaterálne. Znamená to, že najskôr pracuje jedna strana tela, jedna noha, potom druhá. Takéto cviky sú mimoriadne dobré z funkčného hľadiska. Pomáhajú zlepšovať rovnováhu a koordináciu. Aj preto posilňujú nohy a stred tela o čosi efektívnejšie – do „hry“ zapájajú aj malé stabilizačné svaly.

4. Pestrá variabilita
Výpady môžete vykonávať len s váhou vlastného tela, s jednoručnými činkami v každej ruke, s veľkou činkou na pleciach či inými druhmi záťaže. Dajú sa vykonávať aj doma či vonku. Môžete ich cvičiť s ľahkými váhami i ťažkými. Môžu byť súčasťou kardiovaskulárneho cvičenia. Ich variabilita však nekončí len pri tom. Môžete robiť rôzne alternatívy tohto cviku. Môžete nohy striedať alebo najskôr odcvičiť jednu, potom druhu. Môžete ich robiť na mieste i počas chôdze. Môžete ich robiť vpred, do strany i vzad.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
bencpres-smutna-pravda-o-tlakoch-na-lavickeBenčpres – smutná pravda o tlakoch na lavičke ako-budovat-svaly-bez-dotknutia-cinky-ci-strojaAko budovať svaly bez dotknutia činky či stroja?ako-trenovat-ako-olympijsky-sprinterAko trénovať ako olympijský šprintér?chudnite-chodzou-ako-podporit-spalovanie-tukov-jednoduchymi-krokmiChudnite chôdzou. Ako podporiť spaľovanie tukov jednoduchými krokmi? crossfit-a-jeho-skryte-tajomstvoCrossFit a jeho skryté tajomstvo
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist