Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Pre ženy 07. 04. 2018

HIIT tréning pre ženy, ktoré chcú schudnúť efektívne

ikonka
Čo sa skrýva pod skratkou HIIT? No predsa „high intensity interval training“, teda vysoko intenzívny intervalový tréning. Ten sa stal v posledných rokoch jedným z najväčších trendov vo svete fitness. Je totiž krátky a efektívny.

Odcvičenie HIIT tréningu párkrát do týždňa pomôže efektívne páliť nadbytočné tuky pri minimálnej požiadavke na čas. Tiež pomôže zlepšovať kondíciu, posilňovať srdce a tým pádom aj potenciálne predĺžiť život.

Vysoko intenzívny intervalový tréning zlepšuje anaeróbnu i aeróbnu kapacitu cvičenca, znižuje inzulínovú rezistenciu, zlepšuje glukózovú toleranciu a podporuje oxidáciu svalových tukov. A to najlepšie – je vhodný nie len pre silných mužov, ale aj pre ženy.

Ak chcete chudnúť efektívne, dajte tomuto tréningovému systému šancu.

Pozri aj: Vysoko intenzívny intervalový tréning (HIIT) a jeho najväčšie výhody

Päť cvikov a 20 minút k štíhlejšiemu telu

My vám prinášame tréning, ktorý je postavený na tomto systéme a ktorý obsahuje päť veľmi vhodných cvikov pre tréning zameraný na spaľovanie tukov a posilnenie svalov, najmä nôh a brucha. Ide o: vytáčanie trupu v sede, drepy s výskokom, horolezec (mountain climber), výpady a poskoky znožmo (jumping jacks).

Teraz, keď poznáme cviky, poďme na samotný spôsob cvičenia. Na začiatok sa zahrejete 5 minútami ľahkého behu alebo šliapania na stacionárnom bicykli. Následne prejdeme na intervalové cvičenie.

Počas neho absolvujete každý cvik uvedený vyššie po sebe tak, že medzi nimi budú 15-sekundové prestávky. Samotné cviky budete vykonávať 45 sekúnd. Takto sekvenciu cvikov vykonáte štyrikrát. Intervalovo tak budete cvičiť 20 minút, 25 aj so zahriatím.

Ak chcete cviky obmeniť, môžete. Je to na vás. Dodržujte len túto schému intervalového cvičenia: cvik 1 (45 s.)-prestávka (15 s.)-cvik 2 (45 s.)-prestávka (15 s.)-cvik 3 (45 s.)-prestávka (15 s.)-cvik 4 (45 s.)-prestávka (15 s.)-cvik 5 (45 s.)-prestávka (15 s.). Zopakovať ešte trikrát.

Letný režim so „zabudnutými“ článkami končí 31. augusta. Potom prídu opäť na rad úplne nové články.


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist