Výživa

Výživový tip: Sodík pred tréningom v teple

11. júna 2013
Výživový tip: Sodík pred tréningom v teple
Každý druhý utorok vám pravidelne prinášame jeden tip, ktorý vám pomôže k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti výživy a suplementácie.

TIP: Sodík pred tréningom v teple

Mnoho ľudí sa v lete sťažuje na to, že počas horúcich dní nedokážu odcvičiť svoje tréningy tak efektívne ako počas chladnejších období roka. Väčšie teplo má skutočne takýto efekt ne telo a to z jedného podstatného dôvodu – ľahšie sa z tela vylučuje voda a vzniká dehydratácia.

Je známe, že sodík dokáže v tele na seba viazať vodu, a preto sa odporúča pred cvičením dostať ho do tela. Zjedzte preto pred tréningom niečo slané a vydržíte cvičiť viac ako bez toho. Dokázali to aj vedci, ktorí skúmali cyklistov pri 32 stupňoch celzia. Tí, ktorý do tela dostali 1000 mg sodíka, vydržali jazdiť do vyčerpania o 20 minút dlhšie ako tí, ktorí ho do tela dostali len v 150mg dávke.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne.