Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
Vyhľadávanie MENU
 
 
Reklama:
Výživa 22. 01. 2019

Jedzte toto jedlo ráno a uľahčíte si chudnutie

ikonka
Nie je žiadnym tajomstvom, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa – platí to najmä vtedy, ak sa snažíte schudnúť. Nie všetky raňajky sú však rovnocenné. Niektoré jedlá vám diétu zruinujú, iné podporia. Dnes sa pozrieme na ten druhý prípad.

Namiesto toho, aby ste na raňajky mali palacinky, cereálie, koláčiky či toasty, mali by ste sa zamerať na to, aby ste každý deň začali jedlom, v ktorom sa stretávajú bielkoviny, tuky, sacharidy a vláknina, pričom toto jedlo má aj protizápalové účinky.

Takýto pokrm by vám dodal množstvo užitočných látok, ale zároveň by zabránil tomu, že by vám už v čase desiaty škvŕkalo v žalúdku. A aké jedlo by odporúčala výživová odbornícka Stacy Goldbergová?

Podľa nej by ste mali staviť jednoznačne na vajcia. Navrhujte si pripraviť dve vajcia na panvici s využitím jednej čajovej lyžičky olivového oleja. A samozrejme, mali by ste jesť aj žĺtok. Takto získate veľa bielkovín, vitamín D a biotín, čo je proteín nachádzajúci sa práve v žĺtkoch, ktorý vás efektívnejšie nasýti.

K vajíčkam by ste si mali dať krajec celozrnného chleba, nejakú tmavú listovú zeleninu (napr. špenát) a šálku bobuľovitého ovocia, aby ste mali dobre vybalansovaný pokrm. Táto kombinácia vám dodá viac vlákniny, kvalitných sacharidov pre energiu a antioxidantov, ktoré nie len pomôžu k chudnutiu, ale aj poskytnú živiny pre produktívne dopoludnie v práci. A samozrejme, posilnia vaše zdravie.

Po takýchto raňajkách sa budete cítiť dobre, budete dlho nasýtení, a keď ich budete udržovať dlhodobo, budete menej náchylní na prejedanie.

zdroj: Reader’s Digest


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist